Manchester United ponizio Schalke : Crveni vragovi na korak do finala Lige prvaka (Video)

26 Aprila
20:41 2011

Manchester United je na Veltins Areni u Gelsenkirchenu nadigrao Schalke, te na kraju zasluženo slavio s 2:0. Tako su izabranici Sir Alexa Fergusona na pragu finala Lige prvaka. No, treba kazati kako je Manuel Neuer, domaći golman, jedini "krivac" što se u Schalkeovoj mreži nije našlo više od dvije lopte. Čudesni Nijemac branio je nemoguće u prvih 45 minuta, da bi prvi put kapitulirao u 67. minuti, a onda i dvije minute kasnije.Manchester United je pred ovu utakmicu visoko kotirao na svjetskim i evropskim kladionicama. Ulogu favorita pokazivali su od prve minute. Igralo se skoro čitavih 45 minuta na polovici domaćeg sastava. Nedvojbeno, United bi imao nekoliko golova prednosti na odmoru da Schalke na golu nije imao čudesnog Manuela Neura. Nijemac je, definitivno, imao svoju noć.Ipak, prvi su jalovo zaprijetili domaći i to već u prvoj minuti. Baumjohan je tukao sa dvadesetak metara, ali je iskusni Van der Sar bio siguran. Prvu pravu odbranu Neuer bilježi u četvrtoj minuti. Rooney je s ruba šesnaesterca gađao suprotni ugao Neuerovog gola, ali je njemački golman fantastično odbranio. Nepunih minut kasnije Park Ji-Sung "miješa" odbranu Plavih, dobro šutira, Neuer još bolje brani. Nijemci su i preko Farfana uzvratili u 10. minuti, no ponovo bez većih opasnosti po gol gostiju. Uslijedile su, potom, dvije mat pozicije za Hernandeza. Meksički napadač je najprije u 13. minuti, na ubačaj Parka, izbjegao ofsajd zamku, izašao sam pred Neuera, a onda možete i pretpostaviti što se dalje dogodilo

– Neuer je odbranio! Drugi Hernandezov pokušaj, onaj iz 20. minute, odlazi pored gola.U 25. minuti odbrana Schalkea pravi pogrešku, Valencia upošljava Hernandeza, koji je iskosa s desne strane pucao pored gola. Tri minute kasniej Giggs Evrin centaršut glavom šalje ka golu domaćih, Neuer brani. Neuer zaustavlja i pokušaj Hernandeza iz 33. minute, Meksikanac je ovaj put tukao sa desetak metara.Rafael se našao u izglednoj prilici u 37. minuti, ali je Brazilac šutirao iznad gola Schalkea. Posljednju odbranu u prvom dijelu Neuer bilježi u 44. minuti. Iskusni Giggs je izašao sam pred gol domaćih, no ni njegovo iskustvo nije pomoglo da se savlada briljantni Neuer.Kako završilo prvo, tako počelo drugo poluvrijeme. U znaku Manuela Neuera. Giggs je centrirao s lijeve strane, ali je Evrin udarac glavom zaustavio Neuer. Nakon dominacije Manchestera, sredinom drugog dijela terenom je privremeno zagospodario Schalke.U 62. minuti Raul sjajno ubacuje s desne strane, ali je Ferdinand u posljednji trenutak glavom loptu izbacio u korner ispred Papadopoulosa. I dok su domaći donekle uspostavili ravnotežu s nadmoćnim protivnikom, stiglo je vodstvo Manchestera i hladan tuš za domaće navijače.Rooney je "loptom s očima" uposlio Giggsa, iskusni Velšanin izašao sam pred Neuera i s desetak metara kroz noge njemačkog golmana loptu poslao u mrežu Schalkea. Samo dvije minute kasnije, novo slavlje Fergusona i ostatka  Unitedove klupe.Sada je Hernandez u ulozi asistenta, Rooney izlazi pred Neuera i, kako to njemu priliči, lakoćom matirao Neuera. Već tada je, čini se, sve bilo riješeno. Pa i pitanje ko će od ove dvije ekipe igrati u finali na Wembleyu.Vragovi su do kraja smirenom igrom zadržali sigurnu prednost. (Kliker.info-SportSport)