Maestralan pogodak Džeke : Dijamant se probudio i upisao u istoriju (Video)

09 Februara
02:58 2019

U okviru 23. kola Serije A snage su odmjerili Chievo i Roma, gdje su gosti slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:3. Džeko je postigao maestralan pogodak te dodao sjajnu asistenciju.

Igrači Vučice su sjajno otvorili utakmicu kada je El Shaarawy pogodio za rano vodstvo u 9. minuti na asistenciju N'Zonzija.

Svega 9 minuta poslije Roma udvostručava prednost maestralnim pogotkom Edina Džeke na asistenciju Karsdorpa. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor i već se činilo da Rimljani drže sve u svojim rukama.

U 51. minuti su upjeli i ovjeriti pogotkom golom Aleksandra Kolarova na sjajnu asistenciju Dijamanta.

Do kraja utakmice Džeko je unosio nemir u redove Chieva. Imao je odlične solo prodore, razigravao je saigrače te je uspio pogoditi i prečku, ali se rezultat do kraja nije mijenjao i Roma je slavila pobjedu rezultatom 0:3.

Edin je ovu utakmicu odigrao “kapitenski” te je sigurno opravdao traku koju je nosio na ruci tokom utakmice, a pogodak koji je postigao se ispostavio i historijski jer je time stigao na 8. mjesto najboljih strijelaca Rome u historiji. To mu je bio 83 pogodak u dresu Vučice.