Liga prvaka: Zvezda poražena u Njemačkoj, PSG ubjedljiv protiv Milana

26 Oktobra
05:34 2023

Večerašnjim utakmicama kompletirano je treće kolo UEFA Lige prvaka, a gledatelji širom Evrope imali su priliku uživati u vrhunskom nogometu.

Jedini regionalni predstavnik u Ligi prvaka beogradska Crvena zvezda poražena je na gostovanju u Njemačkoj kod RB Leipziga rezultatom 3:1. Leipzig je do prednosti stigao u 12. minuti preko njemačkog reprezentativca Davida Rauma, da bi Simmons u 59. udvostručio prednost.

Beogradski klub se golom Stamenića u 70. minuti vratio u život, ali je španski reprezentativac i bivši nogometaš zagrebačkog Dinama Dani Olmo golom u 84. minuti prekinuo sve nade Beograđana i osigurao Leipzigu zasluženu pobjedu.

Manchester City je na gostovanju u Švicarskoj osvojio nova tri boda (EPA) (Keystone)

U drugoj utakmici iste grupe G aktuelni evropski prvak Manchester City dugo se mučio u Bernu kod Young Boysa, ali je na kraju ipak slavio zasluženu i očekivanu pobjedu 3:1. Švicarski klub se dobro držao prvo poluvrijeme i sačuvao svoju mrežu, ali je City odmah na početku drugog dijela pogotkom Manuela Akanjija stigao u vodstvo. Samo četiri minute kasnije, u 52. minuti Young Boys je preko Elije izjednačio na 1:1. City je stigao do prednosti u 67. minuti golom Norvežanina Haalanda iz penala, da bi isti igrač u 86. minuti povisio prednost i postavio konačan rezultat utakmice.

U grupi E Feyenoord je pred svojim navijačima u Rotterdamu savladao rimski Lazio sa 3:1. Iako se prvo poluvrijeme u Rotterdamu nije odigralo u žestokom ritmu nešto bolji Feyenoord je sve naplatio s dva pogotka. Meksikanac Santiago Gimenez je pogodio suparničku mrežu u 31. minuti, kada se lijepo oslobodio suparničkog igrača, a u nadoknadi prvog dijela za 2:0 je precizan bio Ramiz Zerrouki.

Utakmica je zaključena u 74. minuti kada je Gimenez zabio svoj drugi pogodak za 3:0. U 83. minuti Lazio je došao do počasnog gola kojeg je s bijele tačke dao Pedro.

Celtic i Atletico su u sjajnoj utakmici podijelili bodove (EPA) (EPA)

U istoj grupi u Glazgovu su igrali Celtic i Atletico Madrid, koji su u sjajnoj utakmici podijelili bodove 2:2. Celtic je poveo u 4. minuti golom Furuhashija, izjednačio je Antoine Griezmann u 25., da bi samo tri minute kasnije Palma vratio prednost Celticu. Madridski klub je ponovo izjednačio u 53. minuti preko Alvara Morate i stigao do boda.

Navijači Celtica još jednom su iskazali solidarnost s palestinskim narodom. Godinama se na stadionu ovog škotskog velikana mogu vidjeti zastave i parole podrške Palestini, a i na večerašnjoj utakmici navijači su ispunili tribine palestinskim zastavama.

Derbi kola pripao PSG-u

Derbi grupe F, ali i cjelokupnog večernjeg programa odigrali su u Parizu PSG i AC Milan, a pobjedu je slavio domaći tim sa 3:0. Francuski prvak je do vodstva stigao preko Mbappea u 32. minuti, da bi Kolo Muani u 53. minuti povisio prednost. Konačnih 3:0 postavio je Lee u 89. minuti. Talijanski predstavnik ni u jednom trenutku nije ozbiljnije ugrozio domaći tim i odigrao je jednu od najlošijih utakmica u Ligi prvaka u posljednje vrijeme.

Mbappe je odigrao još jednu sjajnu utakmicu u kojoj je postigao gol (EPA) (EPA)

U drugoj utakmici iste grupe u Engleskoj je Newcastle United poražen od Borussije Dortmund rezultatom 1:0. Ekipa Borussije, koju s klupe predvodi Edin Terzić, povela je golom Felixa Nmeche u posljednjoj minuti prvog poluvremena, i do kraja utakmice je uspjela sačuvati prednost i slaviti veliku pobjedu.

Nogometaši Barcelone i dalje su savršeni u grupi H Lige prvaka, treću su pobjedu upisali u trećem kolu nakon 2:1 na domaćem terenu protiv Šahtara.

U 28. minuti je Fermin Lopez ostao sam, ali je pogodio okvir gola. Lopta se odbila do Ferrana Torresa koji je iz voleja zakucao u mrežu za 1:0 Barcelone. Od početka se igralo stalno na gostujućoj polovici, a nakon prvog brzo je uslijedio novi pogodak Katalonaca. U 36. minuti, odlično je s vrha šesnaesterca pucao Fermin Lopez  i pogodio za 2:0.

Nogometaši Barcelone nastavil su stopostotni niz i protiv Shakhtara (EPA)

U nastavku je Barcelona smirila svoje napade, a Šahtar je došao do zraka te smanjio u 62. minuti kada je strijelac bio Sudakov. Taj gol je potpuno oslobodio gostujuće igrače koje je po prvi puta s klupe vodio novi trener, Mostarac Marino Pušić.

U istoj grupi Porto je sjajnom igrom u Belgiji kod Antwerpa slavio pobjedu 4:1, iako je nakon prvog poluvremena imao zaostatak. Domaći klub je poveo preko Yusufa u 37. minuti, ali je portugalski velikan sjajnom igrom u nastavku utakmice golovima Evanilsona (46., 69. i 84.) i Eustaquioa u 54. minuti preokrenuo rezultat u svoju korist i stigao do tri boda.