Liga prvaka : Roma se ispromašivala, Real i Wolfsburg u četvrtfinalu (Video)

09 Marta
04:30 2016

jekoleti2Real Madrid je opravdao ulogu velikog favorita protiv Rome te, nakon pobjede 2:0 u Rimu, i večerad slavio identičnim rezultatom u revanšu osmine finala Lige prvaka i tako izborio plasman među osam najboljih ekipa starog kontinenta.

Vučica, u čijoj su se postavi od starta našla trojica bh. zamjeva, Edin Džeko, Miralem Pjanić i Ervin Zukanović, krenula je hrabro u meč, s taktikom 4-3-3, u želji da što prije postignu gol i smanje prednost kraljeva iz prvog meča. Takva igra bi im se isplatila u 14. minuti da je naš Edin Džeko bio malo prisebniji kada se našao u odličnoj gol-šansi, ali je s 15-ak metara šutirao pored gola.

Domaći tim je najviše prijetio preko Balea, Ronalda i Modrića, koji su oprobavali svoje udarce s distance, dok je na drugoj strani veliku novu šansu propustio Salah u 28. minuti kada iz odlične situacije pogađa vanjski dio mreže gola.

Drugo poluvrijeme počelo je ofanzivom Reala koja je u 49. minuti umalo krunisana golom nakon što su se u opštoj gužvi pred golom Rome ispromašivali Marcelo, Ronaldo i Bale. Potom Salah ponovo propušta veliku šansu kada izlazi sam pred Navasa, ali šutira pored gola. Seriju Rominih promašaja nastavili su Florenzi, Perotti i Manolas, dok je na drugoj strani zaprijetio Modrić. U 64. minuti kapitulirala je odbrana Rimljana. Lucas je pronašao Ronalda u šestnaestercu, a ovaj efektno loptu zakucava iza leđa Szczesnya. Samo četiri minute kasnije već je 2:0 za Madriđane kada iskosa s lijeve strane mrežu iza loše postavljenog Szczesnya trese Rodrigues.

Džeko i Zukanović odigrali su cijeli meč, dok je Pjanić, vjerovatno zbog povrede, igru napustio u pauzi između dva poluvremena.

Bez iznenađenja

Nakon što su slavili s 3:2 u Belgiji, njemački predstavnik Wolfsburg ugostio je ekipu Genta.
Vukovi nisu dozvolili večeras vrlo opasnim gostima da prirede iznenađenje na Wolfsburg areni.

U dosta tvrdom prvom poluvremenu ovog susreta nije bilo golova da bi nastavak ipak donio jedan pogodak.

U 74. minuti sve snove o plasmanu dalje gostima ruši Schurrle koji na asistenciju Draxlera pogađa za vodstvo domaćih 1:0, što se ispostavilo i kao konačan rezultat.