Liga prvaka: Pobjede Bayerna, Man. Uniteda, Real Madrida, Arsenala, Napolija…

25 Oktobra
04:03 2023

U grupi A Bayern je i dalje maksimalan, nakon tri nastupa ima tri pobjede, a ovog je utorka u Istanbulu pobijedio Galatasaray 3:1 iako su domaćini bili bolji većim dijelom susreta.

Bayern je brzo poveo u Istanbulu, u osmoj minuti su gosti izveli precizni kontranapad koji je završen tako što je Kingsley Coman iskosa, s deset metara, pogodio.

Nakon nekoliko dobrih situacija Galatasaray je izjednačio u 30. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za domaćina, a Argentinac Mauro Icardi je panenkom pogodio s bijele tačke za 1:1.

Nakon što je domaćin propustio brojne šanse za vodstvo uslijedila je kazna na drugoj strani, a iz drugog pokušaja je Harry Kane u 73. minuti zabio za 2:1 Bayerna. Samo šest minuta kasnije sve je bilo riješeno, Kane je ovaj put asistirao, a Musiala bio strijelac za 3:1.

U drugom meču ove grupe na Old Traffordu Manchester United je slavio 1:0 protiv FC Kopenhagena. Domaći tim je golom Harryja Maguirea vodio od 72. minute, a gosti su u sudijskom vremenu utakmice imali penal za izjednačenje. Međutim Larsson nije uspio postići pogodak, pa su tri boda pripala domaćem tim

Odličnu utakmicu u okviru grupe B odigrali su u Sevilli domaća Sevilla i Arsenal. Pobjedu su slavili gosti iz Londona rezultatom 2:1 golovima Martinellija i Gabriela Jesusa, dok je za Sevillu strijelac bio Nemanja Gudelj.

U istoj grupi bodove su podijelili Lens i PSV odigravši 1:1.

U grupi C Real Madrid je nakon tri kola ostao stopostotan. Kraljevski klub je treću pobjedu slavio u Bragi rezultatom 2:1 golovima Rodryga i Bellinghama, dok je jedini pogodak za portugalski tim postigao Djalo.

Napoli je golom Raspadorija slavio minimalnu pobjedu 1:0 u gostima kod Union Berlina i zadržao odlične šanse da se nađe u drugoj fazi takmičenja.

Fudbaleri milanskog Intera ostvarili su drugu pobjedu u grupi D Lige prvaka, pred svojim navijačima su u meču trećeg kola savladali austrijski RB Salzburg 2:1.

Inter je do vodstva stigao preko Čileanca Alexisa Sancheza koji je iz blizine pogodio mrežu u 19. minuti. Potom je Inter čestim posjedom umrtvio igru sve do 57. minute kada je austrijski prvak izjednačio.

U 64. minuti je turski veznjak Hakan Calhanoglu bio miran i precizan s bijele tačke za konačnih 2:1 i pobjedu Intera.

Real Sociedad je u drugoj utakmici grupe D golom Mendeza slavio pobjedu rezultatom 1:0 u Lisabonu kod Benfice.