Liga prvaka : Lyon i Fenerbahce u osmini finala Lige prvaka

13 Decembra
10:58 2007

Odigrane su i posljednje utakmice po skupinama Lige prvaka. I prije 6. kola sve je bilo poznato osim u skupinama E i G. Lyon i Fenerbahce su posljednji putnici za osminu finala Lige prvaka. PSV je poražen od Intera kod kuće, a Fenerbahce je slavio kod kuće protiv CSKA i sve je riješeno u skupine G.
U nešto izmiješanom sastavu Talijani su igrali protiv Nizozemaca. Edison Mendez je od 28. minute igrao sa igračem manje. Mendez je, kao posljednji igrač obrane Nizozemaca, srušio Davida Suaza u izglednoj prilici za pogodak i zaradio crveni karton. Manjak igrača poznao se na terenu, a iskusna momčad poput Intera iskoristila je prednost i u 64. minuti pogotkom Cruza potvrdila prvu poziciju u skupini. Suazo je ponovno bio ključan čovjek odradivši teži dio posla i povratnom loptom izabacio obranu i vratara te Cruzu nije bilo teško pospremiti loptu u praznu mrežu.
Fenerbahce je preokrenuo rezultat i prošao u osminu finala Lige prvaka. CSKA je poveo autogolom Edua u 30. minuti, ali navala na gostujući gol brzo je bila okrunjena pogotkom. Alex je udarcem sa 25 metara ‘poderao’ mrežu Akinfeejeva dvije minute nakon prvog pogotka, a Ugur Boral je u sudačkoj nadoknadi prvog i drugog dijela odveo svoju momčad među najboljih 16 momčadi Starog kontinenta. Lyon je na Ibroxu trebao pobjedu, a Rangersi pobjedu za prolazak dalje. Lyon je na kraju slavio 3-0, ali Škoti su također bili u prilici za prolazak. Iako igraju ljepši nogomet, Francuzi su se mučili sa domaćinom. Poveli su preko Govoua u 16. minuti, a Benzema je ‘zabio posljednji čavao u lijes’ Škota u 85. i 89. minuti. U posljednjih 20 minuta prilike su ‘pljuštale’ na sve strane, ali napadači nisu bili precizni. Manchester United je na gostovanju u Rimu sa rezervnom momčadi odigrao neriješeno 1-1. ‘Crveni vragovi’ su poveli pogotkom Gerarda Piquea, a Mancini je u 71. izjednačio. Utakmica je protekla u drugom planu jer su trojica engleskih navijača izbodena nožem. U drugoj utakmici koja nije odlučivala o ničemu Sporting je svladao najslabiju momčad u skupini. Na svom Jose Alvalande stadionu Polga je doveo Portugalce u prednost sa bijele točke, povećao je Joao Moutinho u 67. minuti,a  Liedson je u 88. postavio konačan rezultat.
Barcelona je na svom Campu Nou preokrenula rezultat u svoju korist. Stuttgart je poveo u 3. minuti pogotkom Antonia da Silve. Domaćini su pritiskali cijelo vrijeme te im se agresivna igra isplatila u 36. minuti kada je Giovanni izjednačio, a u 57. minuti Eto'o je na veselje gledatelja odveo svoju momčad do pobjede, a točku na i stavio je Ronaldinho i dokazao da je još uvijek u formi unatoč brojnim pričama o njegovom netreniranju. Arsenal je sa rezervnom momčadi slavio na Eirates stadionu protiv Steaue iz Bukurešta. U ovoj skupini sve je bilo odlučeno ranije tako da utakmice su prestižni karakter. Eduardo da Silva bio je na klupi ‘topnika’ do 65. minute kada ga Arsene Wenger šalje u igru. Dudu je uputio udarac u okvir, ali je vratar obranio. Golove su postigli Diaby i Bendtner.
Slavia Prag je poražena od Seville kod kuće 3-0. Dvostruki pobjednik Kupa Uefe nije imao težak posao u Češkoj, a u strijelce su se upisali Luis Fabiano, Kanoute i Daniel Alves.Natjecanje na ispadanje nastavlja se 19. februara kada se igraju prve utakmice, dok će se uzvrati igrati 5. marta 2008. godine nakon čega slijedi četvrtfinale 1. i 9. aprila.(Kliker.info-JL)