Liga prvaka: Juve pregazio Borussiju, u četvrtfinalu i Barcelona (Video)

19 Marta
03:19 2015

raketamesi7Juventus i Barcelona posljednji su četvrtfinalisti Lige prvaka. Italijanski prvak večeras je u Dortmundu porazio Borussiju rezultatom 3:0, dok su Katalonci na Camp Nou golom Ivana Rakitića i u drugoj utakmici osmine finala savladali Manchester City.

Stara dama je na revanš u Njemačku otputovala sa viškom od jednog gola (2:1), a već u 3. minuti veliki korak ka nastavku takmičenja napravili su kada je Carlos Tevez sjajnim pogotkom savladao Romana Weidenfellera.

U drugom poluvremenu u strijelce su se upisali Alvaro Morata u 70, te još jednom Tevez u 79. minuti.

U drugoj utakmici gol odluke postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Na asistenciju Messija, Rakitić je sjajno primio loptu, a zatim još ljepše lobovao istrčalog golmana Građana Joe Harta. Barcelona je dominirala tokom cijelog susreta, stvorila veliki broj izgledni prilika, a junak Citya je svakako Hart koji je spasao Građane u nekoliko navrata.

Najbolju priliku za goste imao je Aguero koji je u 78. minutu promašio jedanesterac, tačnije odbranio je golman Barcelone Ter Stegen, te tako ugasio svaku nadu ekipi Manuela Pellegrinija da mogu doći do prolaska u četvrtfinale. Prvi susret na Etihadu pripao je Barceloni rezultatom 2:1.

U četvrtfinale su se ranije plasirali Atletico Madrid, Monaco, Bayern, PSG, Porto i Real Madrid, a žrijebanje parova održat će se u petak.