Liga prvaka : Golovi Džeke i Misimovića u Istanbulu (VIDEO)

03 Novembra
22:43 2009

Jedan od najljepših golova je u Ligi prvaka večeras postigao naš Zvjezdan Misimović čiji je Wolfsburg sa 3:0 deklasirao Bešiktaša, dok su u drugom meču grupe B Manchester United i CSKA remizirali rezultatom 3:3. Naši Zvjezdan Misimović i Edin Džeko nastavljaju da briljiraju u dresu Wolfsburga kojeg su večeras prevodili na gostovanju kod Bešiktaša i tako ga doveli korak bliže plasmanu u osminu finala Lige prvaka. Miske je postigao prvi, a Džeko poslednji gol u pobjedi od 3:0 prvaka Njemačke u Istanbulu kojim je Wolfsburg pobjegao na tri boda prednosti u odnosu na CSKA koji je ispustio pobjedu na Old Traffordu.Bez ikakve sumnje jedan od najljepših trenutaka je večeras u Ligi prvaka donijela 14. minuta susreta u Istanbulu kada je svu svoju majstoriju po ko zna koji put pokazao naš Zvjezdan Misimović koji je na nekih 40 metara primio loptu, potom je poveo desetak metara i onda pomalo i neočekivano fantastičnim udarcem zapucao u desni ugao gola Bešiktaša.Uprkos ranom vodstvu je Wolfsburg tri boda potvrdio tek u poslednjih desetak minuta, a ovaj put je u centru pažnje bio Edin Džeko. Prvo je u 80. minuti, nakon što je Džeko izblokiran, na 2:0 povećao Christian Gentner, da bi sedam minuta kasnije konačno i naš reprezentativac dobar pas krajnje smireno krunisao golom za konačnih 3:0. Još jednom veliko bravo Džeki i  Misketu.

Puno drame je viđeno u dugom meču grupe B u kojem je CSKA na tragičan način propustio da slavi senzacionalnu pobjedu na Old Traffordu gdje je šest minuta prije kraja meča sa 3:1 vodio protiv domaćeg Manchester Uniteda, ali je susret ipak završen rezultatom 3:3. To ujedno znači da je Manchester United ovim bodom ovjerio plasman u osminu finala Lige prvaka.Tim iz Moskve je prvi stigao do vodstva kada je gol u 25. minuti postigao Alan Dzagoev, ali je samo četiri minute kasnije na 1:1 poravnanje domaćima donio Michael Owen. Ipak, samo dvije minute nakon Owena, dakle u 31. minuti, je novo vodstvo ekipi CSKA donio Miloš Krasić tako da su gosti bili ti koji su na odmor otišli sa jednim golom prednosti.Samo dvije minute nastavka je bilo dovoljno da gosti golom Vasilija Berezutskog povedu sa 3:1, ali im ni to nije bilo dovoljno. Držali su se do 84. minute kada zaostatak domaćih smanjuje Paul Scholes, da bi veliki tragičar postao Georgi Shchennikov koji je u poslednjoj minuti zatresao vlastitu mrežu i tako auto-golom postavio konačnih 3:3.