Liga prvaka : Chicarito donio Realu plasman u polufinale Lige prvaka (VIDEO)

23 Aprila
03:57 2015

Real3Fudbaleri Reala slavili su (1:0) protiv ekipe Atletico Madrida i tako se plasirali u polufinale Lige evropskih prvaka.Prvu šansu na utakmici smo vidjeli u 31. minuti utakmice kada je pokušaj Javiera Hernandeza izblokirala odbrana Atletica da bi minutu prije odlaska na odmor Jan Oblak fenomenalno odbranio udarac Cristiana Ronalda, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku Real je nastavio po starom. Isco je u 49. minuti uposlio Javiera Hernandeza koji je šutirao pored gola. U 76. minuti susreta najvažniji detalj utakmice. Arda Turan je dobio drugi žuti odnosno crveni karton, te je morao ranije napustiti teren, a svega četiri minute kasnije ponovo je u šansi Javier Hernandez, ali je Oblak ponovo na visini zadatka.

Ipak, odlični golman na golu Jorgandžija nije ništa mogao u 88. minuti susreta kada je Ronaldo uposlio Javiera Hernandeza kojemu nije bilo teško savladati golmana Atletica za veliku radost domaćih navijača.

Do kraja nije bilo uzbuđenja, te je Real ovim trijumfom ostvario plasman u polufinale Lige evropskih prvaka.

Real Madrid-Atletico Madrid 1:0 (0:0) (Javier Hernandez 89’)

Stadion: Santiago Bernabeu; Gledatelja: 85.454; Sudija: Felix Brych (Njemačka); Žuti kartoni: Pepe, Arbeloa (Real Madrid), Arda Turan, Raul Garcia (Atletico Madrid); Crveni karton: Arda Turan (Atletico Madrid).

Real Madrid: Casillas; Carvajal, Pepe, Varane, Coentrao (od 91. Arbeloa); Sergio Ramos, Toni Kroos, Isco (od 93. Illarramendi), James Rodriguez, Javier Hernandez (od 91. Jese), Cristiano Ronaldo.

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Miranda, Godin, Gamez; Niguez (Od 46. Gabi), Arda Turan, Koke, Tiago (od 86. Gimenez), Mandžukić, Griezmann (od 65. Raul Garcia).