Kvalifikacije za EURO : I Lihtenštajn napatio Zmajeve na Bilinom polju

09 Septembra
00:35 2023

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Lihtenštajna rezultatom 2:1 u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Izabranici Mehe Kodre su odlično otvorili utakmicu i došli u vodstvo golom kapitena Edina Džeke već u trećoj minuti utakmice.

Slavlje na tribinama zeničkog “Bilinog polja” ponovilo se i u 18. minuti kada je tim BiH udvostručio vodstvo. Akciju Bilbije i Džeke u gol za “Zmajeve” pretvorio je autogolom smušeni branič Lihtenštajna Simon Luchinger.

Lihtenštajn je u 21. minuti postigao prvi gol od početka kvalifikacija, a bio je to fenomenalan udarac Sandra Wolfingera.

Do kraja je bh. nacionalni tim imao dominaciju na terenu, ali nije bilo izrazitih šansi i meč je završen rezultatom 2:1.

Nije to bila utakmica s mnogo ljepote u fudbalskoj igri, ali u konačnici BiH je nakon tri poraza uspjela osvojiti tri boda – i to na debiju selektora Kodre.

U drugom meču Grupe J Luksemburg je savladao ekipu Islanda rezultatom 3:1.

Portugal je u gostima savladao Slovačku s minimalnih 1:0.

Nakon pet odigranih utakmica, Portugal je lider na tabeli s maksimalnih 15 bodova. Slovačka i Luksemburg imaju po deset bodova, a BiH šest.

Island je na petom mjestu sa tri boda, a Lihtenštajn je na dnu tabele bez bodova.