Košarkaška kadetska reprezentacija nastavlja da oduševljava : Neumoljivi “Zmajići” nakon Srbije demolirali i Italiju !

07 Augusta
16:24 2015

kadeti7U drugom kolu grupe C Eurobasketa za košarkaše do 16 godina reprezentacija Bosne i Hercegovine imala je zahtjevnog protivnika Italiju. Naši mladi momci sa fenomenalnom igrom porazili su Italiju rezultatom 75:65 i izborili su plasman u narednu fazu prvenstva.U prvom poluvremenu naša reprezentacija je igrala brilijantno. Imali su nevjerovatnu prednost od 50:19, a u završnim sekundama druge četvrtine Alikadić postiže trojku sa više od pola terena.

U nastavku susreta Italijani su se borili za blaži poraz. Najbolji u našoj reprezentaciji bio je Džanan Musa sa postignuta 23 poena, 19 skokova i sedam asistencija. U selekciji Italije najbolji su bili Caruso sa 16 (13 skokova) i Valentini sa 13 poena.Naredni meč je na rasporedu sutra, a snage će odmjeriti sa reprezentacijom Finske.