Katar pobjedom protiv Brazila otvorio 24. rukometno Svjetsko prvenstvo, Šarić briljirao

15 Januara
21:18 2015

katar11Svjetsko prvenstvo za rukometaše, 24. po redu, počelo je danas u Kataru svečanom ceremonijom otvaranja i utakmicom između domaće selekcije Katara i Brazila. Susret u okviru grupe A, igran u grandioznoj dvorani Lusail pripao je strancima pojačanom Kataru rezultatom 28:23.

Domaći su od samog početka imali konstantnu prednost, koja je u 20. minuti iznosila sedam golova razlike (13:7), da bi ipak u samom finišu prvog dijela Brazilci uspjeli da smanje zaostatak na pristojnih 15:12 poslije 30 minuta igre.

Slično kao i u prvom poluvremenu, otvaranje drugog dijela je pripalo Kataru koji se vratio na pet golova prednosti (21:16), ali ponovo je uslijedio neočekivan pad u njihovoj igri, pa je Brazil serijom 4:0 stigao na samo gol zaostatka devet minuta prije kraja. Ipak, gosti nisu imali snage za potpuni preokret i iznenađenje i domaći su slavili rezultatom 28:23.

Najefikasniji u redovima Katara bili su Žarko Marković i Mahmoud Hassab Alla sa po šest golova, a za Brazilce Joao Silva je postigao pet pogodaka. Bh. naturalizovani golman Katara, Danijel Šarić, u ovome meču je sjajno branio i skupio je čak 20 uspješnih odbrana. (Kliker.info-SC)