Ibričić i Muslimović pogodili za pobjedu Ćirinih zmajeva (Armenija – BiH 0 : 2 )

05 Septembra
17:34 2009

Naši reprezentativci su na gostovanju kod Armenije došli do važne pobjede kojom su trasirali put ka baražu za odlazak na Svjetsko prvenstvo.Već na samom startu u 6. minuti, reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do vodstva. Vladavić je ubacio sa desne strane, u kaznenom prostoru Armenaca pronašao Ibričića koji glavom pogađa stativu ali se na sreću lopta odbila a Ibro je iz popravnog pogodio gol Armenaca.U nastavku je naša reprezentacija dominirala sredinom terena a veliku priliku da poveća naše vodstvo propustio je Džeko u 16. minuti kada ga je uposlio Ibišević, ali je golman Armenije loptu odbio do stative.Nekoliko minuta kasnije bilježimo dobru priliku Senijada Ibričića kada je napravio dar mar, majstorski prošavši dva armenska igrača na visini kaznenog porostora a onda snažno šutirao, ipak golman Armenaca bio je na visini zadatka.U 32. minuti, golman Kasparov u kaznenom prostoru ruši Ibiševića a sudija je pokazao na bijelu tačku, loptu je uzeo Edin Džeko ali šutirao preko gola.Nakon toga potpuno drugačija slika na terenu, našim reprezentativcima kao da je pao moral nakon promašenog penala, Armenci su opasno prijetili našem golu u zadnjih 10 minuta, ali je golman Nemanja Supić bio siguran i opravdao povjerenje selektora Blaževića.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0-1 u korist naše reprezentacije ali i sa velikom brigom jer su naši reprezentativci pred kraj poluvremena pokazali određene slabosti.Armenci su očigledno uvidjeli da bi mogli postići gol pa su od početka drugog poluvremena bili ravnopravan protivnik našim momcima koji su u tim trenucima prikazivali lošu igru.Karamayan je u 54. minuti dobro šutirao ali Nemanja Supić ponovo je bio na visini zadatka.Sredinom drugog poluvremena, selektor Blažević u igru je uveo Miralema Pjanića umjesto Samira Muratovića a 10 minuta kasnije bilo je jasno da će reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvariti pobjedu u Jerevanu, Džeko je lijepo prošao po lijevoj strani, navukao golmana na sebe a na drugoj strani je uposlio usamljenog Zlatana Muslimovića koji je u međuvremenu ušao u igru i pokazao da je pravi Joker našeg tima, na semaforu je stajalo, Armenija-Bosna i Hercegovina 0-2.Nakon drugog gola bilo je mnogo lakše igrati, reprezentacija Bosne i Hercegovine do kraja je uspjela sačuvati prednost i slaviti zasluženu ali pobjedu koja zabrinjava pred utakmicu sa Turskom.Selektor Blažević, imat će šta da kaže našim reprezentativcima jer loši periodi igre u utakmci koja je iza nas se ne smiju dešavati u srijedu, Turska je ipak mnogo renomiraniji protivnik od Armenije.Bravo Zmajevi!  Čestiitke na još jednoj pobjedi koja nam je sada otvorila vrata baraža.(Kliker.info-Sportin)