Hrvatska nakon drame u finalu Lige nacija: Petković i Modrić srušili Nizozemsku (VIDEO)

15 Juna
04:17 2023

Nogometna reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale završnog turnira Lige nacija, koji se igra u Nizozemskoj.

U četvrtom polufinalu na velikim takmičenjima od osamostaljenja, Hrvatska je na stadionu De Kuip u Rotterdamu savladala selekciju domaćina sa 4:2 nakon produžetaka, nakon što je poslije 90 minuta bilo 2:2.

Nizozemsku je u vodstvo doveo Donyell Malen pogotkom u 34. minuti, no u nastavku Hrvatska je preokrenula.

Prvo je Andrej Kramarić u 55. minuti realizirao jedanaesterac za izjednečenje, a za preokret se pobrinuo Mario Pašalić u 73. minuti.

Hrvatska nije uspjela sačuvati prednost do kraja, jer je u šestoj, posljednoj minuti sudijske nadoknade Noa Lang bio najspretniji u gužvi u protivničkom šesnaestercu i Nizozemcima izborio produžetke.

Španija i Italija u drugom polufinalu

Gol u posljednjim sekundama nije obeshrabrio Hrvatsku, koja je u produžecima pokazala da je nadmoćnija selekcija.

U 98. minuti, Bruno Petković je odličnim udarcem iz daljine pogodio desni ugao nizozemskog gola za 3:2, a u 117. minuti Luka Modrić je iz penala potvrdio pobjedu Hrvatske.

U drugoj polufinalnoj utakmici u četvrtak navečer (20:45 sati) u Enschedeu će igrati selekcije Španije i Italije.

Finalni susret na rasporedu je u nedjelju u 20:45 sati na stadionu De Kuip u Rotterdamu.

Ranije u nedjelju (15:00), poraženi polufinalisti u Enschedeu će igrati susret za treće mjesto.