Hrvatska krenula velikom pobjedom : majstorija Modrića presudila Turcima (Video)

12 Juna
17:00 2016
susjediU prvom duelu grupe D Evropskog prvenstva, Hrvatska je na Parku Prinčeva u Parizu sa 1:0 pobijedila Tursku.Hrvatska je zaprijetila već u 2. minuti. Srna je ubacio s desne strane, a Rakitić je šutirao poslavši loptu pored gola. Agilni Perišić je u 22. minuti odlično prošao i ubacio, ali Brozović glavom nije bio precizan.

Na prvo uzbuđenje pred golom Vatrenih čekalo se sve do 29. minute. Tufan je dobro pokušao glavom, ali Subašić je na gol liniji bio priseban i sačuvao je svoju mrežu. I kada se činilo da će se na odmor otići bez golova, Modrić je nakon jedne odbijene lopte u 41. minuti iz prve uhvatio volej sa 25 metara i na sjajan način je pogodio tursku mrežu za veliko oduševljenje hrvatskih navijača.

Turska je drugi dio počela nešto angažovanije, ali Hrvatska je bila mnogo opasnija, propustivši nekoliko odličnih prilika. Srna je u 53. minuti pogodio prečku iz slobodnjaka, a samo minut kasnije isti igrač nakon jedne odbijene lopte iz gotovo idealne pozicije nije uspio da pospremi loptu u mrežu, jer je slabijom lijevom nogom šutirao pored gola.

U 61. minuti i Brozović je pokušao iz voleja, ali lopta je prohujala preko gola, da bi u 70. minuti isti igrač zamalo zakasnio na ubačaj Perišića. Samo 60-ak sekundi kasnije Mandžukić je fenomenalno ubacio, a Perišić je glavom iz neposredne blizine pogodio prečku.

Brozović je prijetio i u 79. minuti, pokušao je glavom, ali loptu je ispod prečke izbacio golman Babacan. Perišić je u 83. minuti bio sam ispred Babacana iskosa sa desne strane, ali turski golman je i ovaj put izašao kao pobjednik.

Do kraja blijeda Turska nije uspjela ozbiljnije ugroziti gol Subašića, te je Hrvatska potpuno zasluženo slavila.