Historijski uspjeh za tenis BiH : Damir Džumhur osvojio naslov evropskog prvaka do 18 godina

25 Jula
19:54 2010

Najbolji bh. junior Damir Džumhur postigao je historijski uspjeh za tenis naše zemlje – u švicarskom Clostersu osvojio je u nedjelju naslov evropskog prvaka do 18 godina nakon što je u finalnom meču uvjerljivo pobijedio novu špansku nadu Artuneda Martinavarra sa 6:1, 6:4. Ovom pobjedom Džumhur je ostvario plasman na treće mjesto svjetske juniorske rang-liste. Osamnaestogodišnji Sarajlija do naslova je došao sa šest pobjeda. Na startu turnira Džumhur je bio slobodan, u 2. kolu savladao je Estonca Daniila Proskura sa 6:4, 6:0, zatim Ciarana Fitzgeralda iz Irske sa 6:3, 6:2, Francuza Romaina Arneoda sa 6:4, 6:3, u četvrtfinalu je bio bolji od Slovaka Jozefa Kovalika sa 3:6, 6:0, 6:0, u polufinalu od Švicarca Clauda Benza sa 6:3, 6:4 te u finalu Španca Artuneda Martinavarra sa 6:1, 6:4.  (Kliker.info-FTV)