Fantastični El Clasico : Sedam golova i veliko slavlje Barce (Video)

24 Marta
02:47 2014

Mesisc3Real Madrid i Barcelona večeras su odigrali El Clasico u okviru španske Primere, a na kraju su Katalonci svavili sa 3:4, uz novi rekord jednog od najboljih igrača svih vremena, Lionela Messija.Barcelona je veoma rano došla do vodstva. Lionel Messi je uposlio Andresa Iniestu koji je zakucao loptu u mrežu Madriđana. Ipak, nakon 20 minuta igre bljesnuo je Karim Benzema.Angel Di Marija centrirao je u 20. minuti sa lijeve strane, a Benzema je glavom pogodio za 1:1. Samo četiri minute poslije, ponovo ista kombinacija, samo je ovaj put Francuz primio loptu u šesnaestercu, a zatim nogom pogodio za 2:1.

Katalonci su uspjeli izjednačiti prije odlaska na odmor. Messi je u 42. minuti donio novo izjednačenje, te je tako i ispisao historiju El Clasica. Postao je najbolji strijelac svih vremena u zvaničnim okršajima Reala i Barce sa 19 golova.U 55. minuti dosuđen je penal za Real Madrid, iako je odluka sudije bila diskutabilna, jer izgleda da je Portugalac oboren van šesnaesterca. Ronaldo je uzeo loptu u ruke i pogodio za novo vodstvo Kraljevskog kluba.Deset minuta poslije dosuđen je još jedan penal, ovaj put za Barcelonu. Sergio Ramos je oborio Neymara u svom šesnaestercu i dobio crveni karton, a siguran sa bijele tačke bio je Lionel Messi za 3:3.Iniesta je u 84. minuti pao nakon duela sa Carvajalom i Varaneom, a sudija je pokazao na bijelu tačku još jednom. Ponovo je siguran bio Messi za pobjedu Katalonaca od 3:4. Tako je Argentinac postigao svoj 21. gol u El Clasicima.Vrijedi istaći da je ovo bio prvi poraz Real Madrida nakon 31. utakmice u nizu. (Kliker.info-SC)No url attribute defined!