El Clasico : Real slavio u Barceloni (VIDEO)

24 Decembra
12:54 2007

Veliki derbi španjolskog prvenstva popularni El Clasico odigran je u spektakularnoj atmosferi na Camp Nou. Prvu šansu na susretu bilježimo u 12. minuti kada je Pepe šutirao glavom u dobro postavljenog Valdesa. Barcelona je zaprijetila nakon pola sata igre ali je Casillas u dva navrata spašavao ispred Eto'oa i Inieste. Nedugo zatim velika prilika za Barcu no udarac Ronaldinha obranio je Casillas. Igrala se 36. minuta kada su Van Nistelrooy i Baptista odigrali sjajan dupli pas, a onda je Baptista odliènim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotne rašlje za 0:1. Iz prvog dijela izdvajamo još udarac Robinha koji nije uticao na rezultat te se na odmor otišlo zasluženim vodstvom Reala.U nastavku Barcelona prijeti udarcima Eto'oa i Inieste ali bez uèinka, a slièan scenarij vidjeli smo na drugoj strani nakon udarca Ramosa. Real je vrlo opasan u kontrama a Van Nistelrooy je nakon jedne dobre akcije šutirao za malo pored stative. Barcelona pokušava preko Bojana Krkiæa i Tourea ali bez uspjeha, jer se svi napadi odbijaju od Pepea koji je odigrao fantastiènu utakmicu.Susret je završen minimalnom pobjedom Reala 1:0 èime je bodovna prednost poveæana na 7 bodova. Real je u potpunosti zaslužio pobjedu jer je bio zreliji, konkretniji te se od prvog trenutka vidjelo da je Schuster sjajno postavio momèad. Barcelona je bez Messija i Henryja na trenutke djelovala nemoæno, no veèeras je Real jednostavno bio mnogo bolja momèad.Od ostalih susreta izdvajamo pobjedu Espanyola 2:1 u Madridu protiv Atletica. Golove za Espanyol postigli su Tamudo i Luis Garcija dok je za Atletico pogodio Simao, no mora se reæi da su domaæi veæi dio susreta igrali s dva igraèa manje zbog iskljuèenja Pernije i Aguera. Pogotkom Sergia Deportivo je osvojio važne bodove na gostovanju kod Levantea. Osasuna je bila bolja od Mallorce 3:1 dok na susretu Valladolida i Betisa nije bilo golova. Recreativo je golom Camunasa poveo protiv Villarreala, a Nihat je  izjednaèio i postavio konaènih 1:1 (Kliker.info-Sportin)