Dijamant postigao pogodak i izborio penal protiv Sassuola : Džeko današnjim pogotkom ponovio podvig legendarnog Ronalda iz 1997. godine (Video)

03 Oktobra
02:28 2021

Inter je u utakmici sedmog kola italijanske Serije A savladao Sassuolo na gostovanju (1:2) i to nakon preokreta, za koji je najzaslužniji Edin Džeko.

Nakon nekih šansi na obje strane u uvodu utakmice, dosuđen je penal za domaće. Siguran sa bijele tačke u 22. minuti bio je Domenico Berardi. Inter je prijetio nekoliko puta do kraja poluvremena, ali rezultat se nije mijenjao.

Simone Inzaghi odlučio je u 57. minuti uvesti Džeku, a iskusni bosanskohercegovački napadač postigao je gol za poravnanje samo minutu poslije. Perišić je sjajno centrirao sa lijeve strane, a Džeko je poslao loptu u mrežu.

Dijamant je u 76. minuti izborio penal. Andrea Consigli je oborio bosanskohercegovačkog napadača u šesnaestercu i sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Lautaro Martinez i donio je preokret Nerazzurrima.

Džeko je zatresao mrežu domaćih i u 82. minuti, međutim nakon intervencije VAR-a pogodak je poništen zbog ofsajda. Berardi je do kraja imao priliku za Sassuolo, međutim rezultat se nije mijenjao.

Dana[njim pogotkom  Dijamant je  ponovio veliki podvig legendarnog Ronalda.

Naime, iskusni bosanskohercegovački napadač je postao prvi igrač nakon Ronalda koji je uspio postići šest pogodaka u prvih sedam utakmica debitantske sezone za Inter.

Legendarni brazilski napadač to je uspio napraviti u sezoni 1997/98, a Nerazzurri su preko 20 godina čekali napadača koji će to ponoviti.

Dijamant je u dosadašnjih sedam utakmica u Seriji A za milanski klub postigao šest pogodaka i upisao jednu asistenciju, dok je upisao i dva nastupa u Ligi prvaka.