Bundes liga : Ibišević i Salihović na zasjeli na čelu (Video)

26 Oktobra
20:57 2008

Hoffenheim je uvjerljivom pobjedom protiv HSV 3:0 zasjeo na čelnu poziciju Bundeslige a slavio je Stuttgart koji je bio bolji od Bochuma 2:0.Igrala se 7. minuta kada je Obasi nakon odlične solo akcije doveo Hoffenheim u vodstvo. HSV se nije oporavio od šoka a nedugo zatim je Ibišević efektno završio akciju čiji je začetnik Salihović. Sjajni Salihović je ponovo pokazao kakav top ima u lijevoj nozi, a stativa je spasila Rosta nakon slobodnog udarca. Salihović je u 36. minuti sjajnom dubinskom loptom uposlio Obasija koji zaobilazi Rosta i to je velikih 3:0 na poluvremenu. U nastavku je Hoffenheim manirom iskusne momčadi sačuvao stečeno vodstvo te je s nova tri boda zasjeo na čelnu poziciju Bundeslige.Bochum je sve do 80. minute odolijevao napadima Stuttgarta, a onda je Gomez u samo tri minute postigao dva pogotka za pobjedu Stuttgarta 2:0. U Dortmundu je Hertha povela golom Cicera iz jedanaesterca a Kehl je pogotkom glavom nakon ubacivanja  iz kuta postavio konačnih 1:1. (Kliker.info-Sportin)