Bundes Liga : Hat-trick Edina Džeke (VIDEO)

02 Maja
16:55 2009

U okviru 30. kola Bundeslige Wolfsburg je na svom terenu pobjedio Hoffenheim (4:0) i tako se još više približio tituli. Tri gola za „vukove“ postigao je naš reprezentativac Edin Džeko, dok je četvrti djelo Grafitea. Wolfsburg je danas igrao jednu od najbitnijih utakmica u sezoni i sve do 66. minute igra lidera Bundeslige nije bila šampionska. Međutim, „vukovi“ u ovj sezoni imaju fenomenalnog Edina Džeku, koji je po ko zna koji put danas ponovo pokazao da je trenutno jedan od najboljih evropskih napadača.U periodu od 66. do 78. minute naš reprezentativac postigao je tri gola. Prvo je u već spomenutoj 66. minuti dobro se snašao u šesnaestercu i lijevicom pogodio bliži ugao Hildenbrandove mreže. Samo osam minuta kasnije na asistenciju Grafitea Džeko zakucava loptu pod prečku, a tačku na i stavlju u 78. minuti svojim trećim pogotkom na susretu. Sa ova tri pogotka „dragulj“ našeg fudbala došao je do brojke 19 i trenutno je na drugom mjestu liste strijelaca. Pogodak za konačan rezultat postigao je Grafite iz jedanaesterca. Zvjezdan Misimović odigrao je svih 90 minuta susreta, kao i Sejad Salihović, koji je bio jedan od najboljih pojedinaca u dresu Hoffenheima.

Bayern je sa novim trenerom na klupi teže od očekivanog došao do nova tri boda na svojoj Alianz Areni. U duelu protiv Borussije (M) Bavarci su došli u vodstvo u 33. minuti preko Schweinstegera. Gosti poravnavaju samo 5 minuta kasnije preko Daemsa, a pogodak za veliko slavlje Bavaraca postiže Altintop u 42. minuti.U veoma bitnoj utakmici u borbi za naslov Stuttgart nije uspio slaviti na gostovanju kod Arminije (2:2). „Švabe“ su u dva navrata imali prednost, ali domaći su upornošću ipak došli do vrijednog boda.Eintracht našeg Zlatana Bajramovića poražen je kod kuće od Dortmunda (0:2). Strijelci za Dortmund bili su Zidan u 80. i Belaid u 84. minuti. Zlatan Bajramović  „požutio“ je u 62. minuti susreta.Schalke je nakon dosta dobrih rezultata u posljednje vrijeme danas izgubio od Bayera (1:2). Strijelci za „apotekare“ bili su Helmes i Augusto, dok je jedini gol za Schalke postigao Kuranyi. U derbiju začelja Energie je došao do vrijednog boda u Karlsruheu. Mrežu su svih 90 minuta ostale netaknute.