Bundes Liga : “Bosanski dijamant” Džeko potopio Bayern (Video)

04 Aprila
16:35 2009

Reprezentativac BiH  Edin Džeko nastavlja s nevjerojatnom formom zabijajući golove i za svoj klub. U 26. kolu Bundeslige njegov Wolfsburg dočekao je veliki Bayern iz Muenchena, a Džeko je s dva gola slomio Bavarce.Domaćin je poveo golom Gentera u 44 . minuti da bi Luka Toni u svojoj prvoj utakmici nakon mjesec i pol dana samo nekoliko sekundi kasnije izjednačio rezultat.Tada je u uslijedio šou domaćina, a nogometaši Wolfsburga u transu su odigrali drugo poluvrijeme što je na koncu rezultaralo sa petardom u mreži Bayerna.1:1 na semaforu je stajalo sve do 63. kada bosanski dijamant zabija za 2:1, a tri minute kasnije i za 3:1. Posebno efektan bio je njegov drugi gol. Misimović je sjajnom asistencijom izbacio Džeku u priliku. Ovaj sjajni bosansko-hercegovački napadač je u trku petom smirio loptu, te milimetarski točno pogodio uz lijevu stativu.No, Wolfsburg tu nije stao. U 74. minuti Brazilac Grafite povisio je na 4:1. Isti je igrač u 77. postavio konačnih 5:1. Posljednji pogodak je bio pravi mali šou Brazilca u suparničkom šesnaestercu. Nanizao je dva igrača, potom je prošao i vratara Bayerna Rensinga, te petom poslao loptu pored dvojice zbunjenih obrambenih igrača za 5:1.

HSV bolji od Hoffenheima                 Hamburg nije blistao kao Wolfsburg, ali je pobijedio što je jedino važno. Pitroipa je postigao prvi pogodak u sezoni, a Ivica Olić je solidno odigrao svih 90 minuta za domaćina.Hoffenheim je posljednju pobjedu ostvario dalekog 31. siječnja, a Sejad Salihović je bio najbolji igrač kod gostiju, te je pred kraj utakmice opasno zaprijetio iz slobodnog udarca.Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta, a Marko Babić nije ulazio u igru za Herthu koja je pomalo neočekivano kiksala na svom stadionu od dortmundske Borussije (3:1). Mario Cvitanović je, pak, igrao cijelu utakmicu za Energie koji je pao u Frankfurtu kod Eintracha (2-1).

Bundesliga, 26. kolo:

Wolfsburg – Bayern 5:1 (Gentner 44, Džeko 63, 66, Grafite 74, 77 / Toni 45)

Hertha – Borussia (D) 1:3 (Rafael 54 / Frei 25, Kehl 63, Valdez 83)

Hamburg – Hoffenheim 1:0 (Pitroipa 28)

Bochum – Stuttgart 1:2 (Epalle 48 / Cacau 58, Tasci 89)

Eintracht – Energie 2:1 (Liberopoulos 15-11m, Ziebig 51-ag / Rangelov 11-11m   (Kliker.info-Index)