Bundes liga : Bayern slavio, Ibišević opet zabio (Video)

06 Decembra
07:12 2008

U derbiju 16. kola Bundeslige Bayern je na svojoj Alianz Areni slavio protiv Hofenhiema rezultatom 2:1. Derbi 16. kola njemačkog prvenstva opravdao je očekivanja. Gledatelji na Alianz Areni, ali i mi kraj malih ekrana, gledali smo odličnu utakmicu, neizvjesnu do samoga kraja. S (n)ova tri boda do kojih su došli pogotkom Tonija u sudačkoj nadoknadi vremena Bavarci su se bodovno izjednačili sa svojim večerašnjim protivnikom na liderskoj poziciji bundesligaške ljestvice.Nakon prvih 45 minuta, u kojima nismo vidjeli pogotka, uslijedio je nastavak za pamćenje. Najbolji strijelac Bundeslige i naš reprezentativac, Vedad Ibišević, održao je obećanje dano uoči ove utakmice i zabio je bavarskom divu. Igrala se 49. minuta kada je Ibišević odlično reagirao na loptu Weissa ubačenu s desne strane i udarcem iz okreta prevario Rensinga. To je bio Ibiševićev 18. bundesligaški pogodak ove sezone.Nogometašima Bayerna nije dugo trebalo da se oporave od primljenog pogotka. Igrala se 60. minuta kada Lahm hvata na spavanju obranu gostiju, probija se do vrha šesnaesterca te fenomenalnim udarcem poravnava na 1:1. Vratara Haas bio je nemoćan jer se lopta na putu ka mreži odbila od njegovog suigrača, braniča Marvina Comppera. Do kraja smo vidjeli po nekoliko šansi s obje strane, a istaknimo odličan dalekometni udarac Salihovića iz slobodnjaka, koji je na njegovu žalost, završio malo iznad vratnice. Salihović je i dvije minute prije kraja regularnog vremena nakon odlično odigranog duplog pasa s Ibiševićem izbio sam ispred Rensinga no vratar Bavaraca je uspio zaustaviti njegov udarac.Da utakmica ne završi bez pobjednika pobrinuo se Luca Toni iskoristivši istina nenamjernu grešku gostujuće obrane i zabivši za 2:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade.Utakmica dvije najbolje plasirane bundesligaške momčadi privukla je veliku pažnju nogometne javnosti i prenosila se u čak 168 država svijeta. Ulog je bio ogroman što se očitovalo i na ponašanju igrača Bayerna koji su tokom cijelog susreta pokazivali veliku nervozu.(Kliker.info-Sportin)