Bravo majstore : Hamza Alić srebreni na Evropskom prvenstvu u Švedskoj

01 Marta
22:18 2013

Bosanskohercegovački bacač kugle Hamza Alić osvojio je srebrenu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u švedskom Goteborgu.Nakon osvajanja zlatne medalje Zlatana Saračevića, također u bacanju kugle na Evropskom dvoranskom prvenstvu 1980., Alićevo srebro predstavlja jedan od najvećih uspjeha bosanskohercegovačke atletike i bh. sporta uopšte."I ja sam iznenađen, ostvario sam rezultat koji će pisati u istoriji bh sporta, iskoristio spremnost, bio na pravom mjestu i osvojio medalju"."Mislim da je ovo kruna moje karijere, najveću uspjeh i nastaviću se boriti da napravim još bolji rezultat", kazao je Alić za FTV.Tridesetčetverogodišnji član Atletskog kluba Zenica večeras je u finalu osigurao odlličje rezultatom 20.34 m.Zlatnu medalju osvojio je Asmir Kolašinac iz Srbije hicem 20.62 m, dok je bronza pripala Čehu Ladislavu Prašilu sa 20.29 m.Naš drugi predstavnik u istoj disciplini Kemal Mešić hicem 19. 71 m osvojio je deveto mjesto u kvalifikacijama i nije se plasirao u finale. (Kliker.info-agencije)