BiH : Belgija 2 – 1 : Novom pobjedom BiH najavila kandidaturu za prvo mjersto u grupi

01 Aprila
20:15 2009

Rutinskom pobjedom protiv Belgije na Bilinom polju u Zeniciu reprezentacija Bosne i Hercegovine je gromoglasno istakla kandidaturu za prvo mjesto u grupi koje direktno vodi na Svjertsko prvenstvo u Južnoj Africi. Za zlata vrijednu pobjedu zaslužni su svi Ćirini lavovi , od nemanje Supića na golu do najboljeg strijelca u kvalifikacijama Edina Džeke, koji je sa svoja dva gola potpio crvene žavole, koji se od toga nisu mogli oporaviti do kraja utakmice u Zenici. Bosanski dijamant je prvi put bljesnuo u dvanaestoj minuti kada je u svom stilu sačekao centaršut na drugoj stativi i glavom sproveo loptu u mrežu. Tri minuta kasnije , Džeko je zakucao loptu u mrežu nakon odličnog dodavanja u šesnaestercu gostiju.Od tada pa do  samog kraja vodila se teška rovovska borba a gosti su minut prije regularnog kraja utakmice preko Swrtsa postigli  vrlo lijep pogodak.U sudijskom vremenu naši su mirnom igrom priveli utakmici kraju a potom je nastupilo rijetko viđeno slavlje na Bilinom polju. Sve u svemu, BiH je osvojila tri nova boda koja našim reprezentativcima daju realne šanse da izbore plasman na Svijetsko prvenstvo u Južnoj Africi (Kliker.info)   USKORO OPŠIRNIJE