BiH: Andor 3 : 1 : Rutinska pobjeda Zmajeva , Bešić napravio glupost i pocrvenio (Video)

06 Septembra
23:43 2015

andora12Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na Bilinom polju selekciju Andore rezultatom 3:0, u 8. kolu grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.Selektor Mehmed Baždarević je u ovom meču napravio četiri promjene u početnom sastavu u odnosu na meč sa Belgijom, pa su umjesto Mujdže, Vranješa, Medunjanina i Višće od prve minute počeli Bičakčić, Šunjić, Zec i Ibišević.

Već u 2. minuti nakon dobrog centaršuta Bičakčića, Džeko je glavom šutirao, ali lopta je prohujala pored gola. Četiri minute kasnije i  Ibišević je nakon kornera pokušao glavom, ali golman Andore Ferran Pol bravurozno je intervenisao. Ipak, do gola smo došli u 14. minuti kada je ponovo nakon jednog kornera, Zec prebacio loptu na drugu stativu, a Bičakčiću nije bilo teško da je pospremi u mrežu za 1:0.

Zmajevi su potpuno kontrolisali utakmicu, a do drugog gola stigli smo u 30. minuti. Ibišević je šutirao, lopta se odbila do Džeke, koji je sa desetak metara plasirao u mrežu za svoj sedmi gol u kvalifikacijama.Do isteka prvih 45 minuta napravili smo još nekoliko poluprilika, a Lulić je u posljednjim trenucima snažnim udarcem lijevom nogom postigao i treći gol. Prethodno se lopta nakon skoka Spahića i gužve u šesanestercu odbila do fudbalera Lazija, koji je postigao drugi gol u reprezentativnom dresu.

Na otvaranju drugog poluvremena u dva navrata je prijetio Anel Hadžić, koji je u finišu prvog dijela zamijenio Miralema Pjanića. Igrač Šturma je oba puta dobro šutirao iz slobodnih udaraca, ali pored gola. I onda u 62. minuti Ayala je oštro startovao na Bešića, koji je potom jako nepromišljeno reagovao udarivši igrača Andore. To sudiji Hunteru nije promaklo i Bešiću je pokazao crveni karton, koji će ga sasvim sigurno udaljiti iz ekipe pred odlučujuća dva meča protiv Velsa i Kipra u oktobru. Potom je nastala gužva na terenu, a nakon prigovora isključen je i Rodriguez, pa su obje ekipe ostale sa po deset igrača.

Ibišević je tri minute kasnije pogodio stativu, što je bila najbolja šansa u nastavku. Igralo se potom u mirnom tempu, bez pravih uzbuđenja, a u 79. minuti Mario Vrančić je debitovao u dresu BiH zamijenivši Seada Kolašinca. Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 3:0.

BiH-Andora 3:0

Stadion: Bilino polje. Gledalaca: 7000. Sudija: Arnold Hunter (Sjeverna Irska). Strijelci: 1:0 Bičakčić 14., 2:0 Džeko 30., 3:0 Lulić 45. Žuti kartoni: Ibišević, Hadžić (BiH), Martinez, Ayala, Rebes (Andora). Crveni kartoni: Bešić (BiH), Rodriguez (Andora).

BiH: Begović, Bičakčić, Spahić, Kolašinac (od 79. Vrančić), Šunjić, Lulić, Zec, Bešić, Pjanić (od 45. Hadžić), Džeko (od 67. Đurić), Ibišević.

Andora: Ferran Pol, San Nicolas, Sonejee, Lima, Martinez (od 76. Sanchez), Vieira, Riera (od 87. Alves), Rebes, Ayala (od 81, Peppe), Rodriguez i Marc Garcia.