Vels – BiH 0 : 2 : Zmajevi ponovo visoko lete, Stevanović pokazao klasu

15 Augusta
20:23 2012

Fudbalska reprezentacija BiH je u prijateljskom meču igranom u Laneliju na stadionu Parc Y Scarlets savladala Vels sa 2:0.Već u 30. sekundi, naš tim je imao veliku šansu, kada je Džeko nakon greške odbrane Velsa pokušao sa nekoliko metara, ali je Myhil dobro odbraniio. Otvorena iga na obje strane, donijela je veliku šansu i za Vels u 10. minuti, ali je Begović uz pomoč prečke odlično zaustavio udarac Allena.U 16. minuti, nakon kornera Salihovića, Džeko pogađa prečku sa pet metera glavom i rezultat je ostao nepromijenjen.Konačno, u 21. minuti nakon fantastičnog prodora Stevanovića po desnoj strani i pasa na peterac za Ibiševića, napadač naše reprezentacije dovodi Zmajeve u zasluženo vodstvo. Samo sedam minuta kasnije, Ibišević je odlično prošao kroz sredinu, sjajnim driblingom se oslobodio jednog velškog igrača, ali je iz prilično čiste pozicije šutirao pored gola.

U nastavku se Vels malo razbudio, a solidan pokušaj Balea glavom u 36. minuti brani Begović i na poluvrijeme se otišlo vodstvom našeg tima rezultatom 0:1.I u nastavku su Zmajevi "letjeli" terenom. Nakon lijepe akcije u 54. minuti, Stevanović se sjurio u kazneni prostor i sjajnim udarcem iskosa sa desne strane udvostručio prednost našeg tima za velikih 0:2. Naš tim je u potpunosti kontrolisao utakmicu, ne dozvolivši Velšanima da ozbiljnije ugroze gol Begovića. Džeko je u 77. minuti odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je Myhil dobro odbranio i poslao loptu u korner. Dijamant je i u 85. minuti nakon odličnog solo prodora šutirao preko gola i do kraja je ostalo 2:0, u igri koja može zadovoljiti sve ljubitelje fudbala u BiH nakon duže vremena. Treba istaći da su debitantske nastupe zabilježili Toni Šunjić i Ivan Sesar, a priliku za igru su dobili svi pozvani igrači, ne računajući drugog golmana Avdukića.

BiH: Begović, Spahić, Pandža ( od 71. Šunjić), Mujdža (od 86. Vranješ), Salihović, Pjanić (od 82. Sesar), Zahirović (od 86. Vrančić), Lulić (od 63. Bešić), Stevanović, Džeko, Ibišević (od 74. Svraka).(Kliker.info-SC)