U derbiju kola Željo sretniji i spretniji od Širokog

08 Aprila
03:31 2007

Modriča – Jedinstvo 2:1 (2:1) Od 8. minute domaći vode s 1:0 pogotkom Bojića. Pored ovog pogotka Modriča je mogla i uvjerljivije voditi, ali je vratar Jedinstva jednom dobro intervenirao dok je drugi put Nikolić promašio čitavu loptu. Bojić je u 35. minuti ponovno zaprijetio. Ovoga puta njegov udarac završava malo iznad prečke. Nedugo zatim Bojić je povisio na 2:0, a isti igrač postigao je i treći pogodak. Na žalost po njega i njegovu ekipu, pogodio je vlastitu mrežu. Igra se sredina drugog poluvremena u Modriči i dalje je rezultat iz prvih 45. minuta.

Borac – Sarajevo 2:1 (1:0) Utakmici u Banja Luci prethodio je okršaj između navijača Borca i Sarajeva. Već od 3. minute domaća momčad golom Benića vodi 1:0 koji je ostao nepromijenjen do kraja prvog dijela. Sarajlije su u 80. minuti došli do poravnanja. Ipak domaća momčad u samom finišu dolazi do vodstva 2:1, što je i krajnji rezultat susreta. Drugi pogodak za Borac postigao je Žarić s bijele točke.

Čelik – Zrinjski 2:1 (1:0) Navijači Čelika Robijaši u današnjoj utakmici bodre svoju momčad, podijeljeni, sa dvije različite tribine. Pred oko 5000 gledatelja u Zenici domaći su u 8. minuti golom Mahmutovića poveli 1:0, a s istim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme. Do kraja susreta obje momčadi uspjevaju postići po zgoditak i tri važna boda ostaju u Zenici.

Sloboda – Žepče 2:1 (1:0) Tarik Okanović je pogotkom u 9. minuti na Tušnju doveo Slobodu u vodstvo 1:0. Igrači Slobode su unatoč ovotjednom štrajku svoj dio posla na terenu obavili i na kraju slavili pobjedu 2:1, ali situacija u klubu i dalje je zabrinjavajuća što je pokazala sinoćnja Skupština kluba na kojoj ništa nije urađeno.

Velež – Slavija 1:1 (1:0)
Zbog kazne NS BiH, utakmica u Vrapčićima igra se pred praznim tribinama. Već u 4. minuti Velež pogotkom Velagića vodi s 1:0. Serdarević je centrirao iz slobodnjaka, a Velagić pogađa glavom za rano vodstvo Mostaraca. U drugom poluvremenu Mostarci pokušavaju doći do drugog pogotka i tako riješiti pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Velež je u tri navrata mogao povisiti vodstvo, ali je i dalje onaj rezultat iz 3. minute. Od 85. minute Velež igra s igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Stokić. U 90. minuti Slavija je izjednačila preko Đorđevića.

Željezničar – Široki 3:2 (0:1)
Derbi na Grbavici došlo je pogledati oko 4,000 gledatelja. Početak utakmice protječe bez prilika, uglavnom u igri na sredini terena. Gosti su imali prvu priliku na utakmici, ali je šut Šilića glavom završio pored vratnice. Zatim je zaprijetio Željezničar, a na vratima Širokog se u dva navrata iskazao vratar Vasilj. Pogotkom Karoglana, Široki od 24. minute vodi na Grbavici rezultatom 1:0. Nakon primljenog pogotka Željezničar je krenuo nešto ofenzivnije te su stvorili dvije izgledne prilike, ali je vratar Širokog Vasilj na visini zadatka. U 31. minuti nastavka domaći dolaze do poravnanja. Redžepi je iskoristio jedinu pogrešku obrane gostiju i lobovao Vasilja za izjednačujući pogodak. Široki je u 77. minuti ponovno došao u vodstvo pogotkom Karoglana. Pet minuta kasnije, Željezničar ponovno poravnava preko Jahića. Jugović u 89. minuti pogađa za vodstvo Željezničara rezultatom 3:2. Iako su dva puta bili u prednosti, nogometaši Širokog prokockali su ogromnu prednost te na kraju pognute glave napuštaju Grbavicu.

Posušje – Leotar 3:0 (0:0)
Nogometaši Posušja postigli su u 8. minuti pogodak, ali ga je sudac poništio zbog zaleđa. Iako su imali nekoliko izglednih prilika za vodstvo nogometaši Posušja nisu uspjeli zatresli mrežu gostiju te je rezultat prvog poluvremena 0:0. Posušje je u nastavku u potpunosti nadigralo goste iz Trebinja. Najprije je Ivanković pogodio u 61. minuta, a minutu kasnije isti igrač povisio je na 2:0. U 79. minuti Stojanović je pogodio za visokih 3:0 za Posušje.

Orašje – Radnik 2:0 (1:0)
Domaći su u 27. minuti došli do prednosti. Strijelac vodećeg pogotka za domaće bio je Tosunović. Gosti od 34. minute igraju s igračem manje jer je Đerić zaradio drugi žuti karton zbog prigovora. Od 82. minute domaćini vode s 2:0 pogotkom kapetana Pejića s bijele točke.(kliker.info/sportin.ba)