Svi na dobitku : Džeko pokazao majstorije, “novinari” zube

06 Juna
04:31 2009

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je sa 2:1 selekciju novinara. Dvostruki stijelac za izabranike Ćire Blaževića bio je Edin Džeko, dok je gol za „novinare“ postigao Samir Bekrić.  Uvodne minute revijalno-kontrolnog susreta na travnjaku stadiona „Asim Ferhatović Hase“ na Koševu protekle su većinom u igri na sredini terena. Igrači obje ekipe, iako se veoma dobro poznaju, ispitivali su snage, bez izrazitijih prilika na obje strane.

I onda, kada se to i najmanje očekivalo, oko 10.000 okupljenih gledalaca na Koševu vidjelo je prvi gol. Glavni sudija utakmice Rusmir Mrković dosudio je prekršaj u korist selekcije novinara na nekih 30tak metara od gola reprezentacije Bosne i Hercegovine. Loptu je uzeo fudbaler sarajevskog Željezničara Samir Bekrić, šutirao po golu, a lopta prolazi kroz ruke Nemanje Supića, udara u stativu i odlazi u mrežu. „Novinari“ vode 1:0.Ipak, slavlje novinarske selekcije nije dugo trajalo. Tačnije, trajalo je dvije minute. Gotovo pa savršenu loptu uputio je današnji slavljenik Zvjezdan Misimović za (a koga drugog) Edina Džeku, koji neometan sa par metara od gola glavom šalje loptu iza leđa Romea Mitrovića.Iako su mnogi očekivali da će selekcija novinara nakon primljenog gola pasti, to se nije desilo. Bekrić, Đurić, Alispahić i društvo bili su sasvim ravnopravan protivnik A nacionalnoj selekciji Bosne i Hercegovine, ali ni oni nisu mogli napraviti ono što nisu mogle ni odbrane u Bundesligi: Zaustaviti Edina Džeku.

Igrao se 27. minut kada smo vidjeli možda i najbolji potez na utakmici. Loptu upućenu u šesnaesterac novinara Džeko nije ni dodirnuo (!?) a varkom tijelom uspio je prevariti Mitrovića, nakon čega mu nije bilo teško pogoditi za 2:1.Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno druge sastave na terenu našeg najvećeg stadiona. Selektor novinarske selekecije Dragan Jović u igru je uveo kompletan drugi tim, dok je na drugoj strani Miroslav Blažević iz igre izveo Zvjezdana Misimovića, Edina Džeku i Nemanju Supića, a umjesto njih ušli su Pjanić, Topić i Nurković.Izlaskom dvojca iz Wolfsburga prilično je opao tempo u igri bh. tima. Drugih 45 minuta proteklo je uglavnom u igri između kaznenih prostora, bez izglednijih prilika i nekih izgrađenih akcija.Selekcija sastavljena u izboru sportskih novinara u Bosni i Hercegovini prikazala se večeras kao više nego dobar protivinik A nacionalnoj selekciji i sigurno je da bi selektor Blažević možda mogao izvući nekoliko igrača iz ovog tima, ako ništa ono na širi spisak reprezentacije. (Kliker.info-SportSport)