Super Bowl: Patriotsi zaustavili Ramse i još jednom se upisali u istoriju

04 Februara
04:42 2019

Najveći sportski događaj u SAD-u i jedan od najvećih događa u svijetu sporta općenito, održan je pred 75 hiljada gledaoca na Mercedes-Benz stadionu u Atlanti.

U finalu američke NFL lige, poznatijem kao  Super Bowl, New England Patriotsi su pobijedili Los Angeles Ramse 13:3 i tako se još jednom upisali u istoriju .

Legendarni trener Bill Belichick i najbolji quarterback u istoriji Tom Brady u svojoj su 17. zajedničkoj sezoni i svom devetom finalu osvojili šesti naslov prvaka čime su se Patriotsi izjednačili s Pittsburgh Steelersima po broju pobjeda u Super Bowlu.

Bio je to i treći uzastopni nastup u finalu te druga pobjeda za momčad iz Bostona. Tom Brady je s 41 godinom postao najstariji quaterback pobjednik Super Bowla, čime je preskočio Peytona Manninga, koji je s Denverom osvojio prsten s 39 godina.

Bio je ovo jedan od najlošijih Super Bowlova posljednjih godina, možda čak i u istoriji , ali navijače Patriotsa za to i nije previše briga. Prvih 30 minuta završeno je drugim najmanjim rezultatom u istoriji finalne utakmice NFL-a (3:0), a Ramsi su se s nule maknuli tek u samoj završnici treće četvrtine koja je završila s razočaravajućih 3:3 bez ijednog postignut touchdowna.

Patriotsi su sjajnom obranom zaustavili jedan od najboljih napada lige koji je predvođen mladim quarterbackom Jaredom Goffom potpuno podbacio. Otkad najmlađi trener u povijesti Super Bowla, Sean McVay vodi Ramse nikad im se nije dogodilo da ostanu bez poena u prvom poluvremenu u kojem su uspjeli osvojiti mizernih 57 jarda.

Ramsi nisu proradili niti u nastavku i mnogi se pitaju što se u najvažnojoj utakmici dogodilo sa spektakularnim napadom koji je gazio protivnike cijele sezone.

U posljednoj četvrtini hvatač New Englanda Sony  Michel došao je do prvog touchdowna na utakmici koji je prelomio ovo rezultatski neviđeno loše finale NFL-a, no najbolji igrač susreta bio je drugi wide receiver Patriotsa Julian Edelman koji je bio gotovo jedina svjetla tačka obadva napada tokom cijele utakmice.

Recimo i to kako je u poznatom showu na odmoru nakon prvog dijela utakmice gledaoce zabavljao američki bend Maroon 5.