Slavlje u Londonu : Didier Drogba i Cech zaustavili moćnu Barcelonu(Video)

19 Aprila
01:24 2012

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige nogometnih prvaka Chelsea je savladao Barcelonu sa 1:0, te tako na revanš na Nou Camp odlazi sa golom prednošću. Veliki trijumf plavcima je donio Didier Drogba iz jedine prave akcije domaćih na utakmici. Barca je stvarala šanse, ali večeras nisu imali svoj dan. Nema sumnje da nas u revanšu čeka neizvjesna utakmica. Englezi imaju sjajan rezultat iz prvog meča, a za njih je najvažnije da nisu primili pogodak.

U prvom dijeli smo gledali apsolutnu dominaciju Barcelone. Chelsea je priprijetio jedino na početku utakmice kada je stvorena gužva pred golom Valdesa, ali je odbrana gostiju dobro reagirala. U 8.minuti velika šansa za Barcelonu, Sanchez izlazi sam pred Cecha, odlučio se za lob, a njegov udarac zaustavila je prečka. Nešto kasnije u sjajnoj je situaciji Fabregas, ali sa pet metara lijevom nogom slabo šutira. Predhodno je Iniesta zagrijao dlanove češkog golmana. U 26.minuti Fabregas ponovo šutira, ali golman domaćih ponovo izlazi kao pobjednik. U 43.minuti nova opasnost pred golom domaćina. Messi sjajno pronalazi Fabregasa, koji je šalje loptu pored Cecha, ali Cole spašava plavce. Kazna je uslijedila u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Ramires je sjano istrčao kontru, uposlio Drogbu koji lijevom nogom matira Valdesa za veliko slavlje na Stamford Bridgeu.

I u nastavku Barca kreće ka golu Engleza. Prvi je zaprijetio Adriano, a Čeh ponovo izlazi kao pobjednik. U 57.minuti Sanchez ponovo u šansi, ali slabo puca pored gola. Do kraja napadi gostiju su splasnuli odnosno Chelsea je odigrao vrlo dobro u fazi odbrane, pa nije bilo promjene rezultata. Vrijedi izdvojiti još jednu sjajnu intervenciju Cecha i to u 87.minuti. Puyol je pokušao glavom, ali ovo je bila noć golmana engleskog tima. U 93. minuti umalo šok za domaće. U 93. minuti Pedro pogađa stativu, što je značilo da je

ostalo 1:0. (Kliker.info-SC)

szólj hozzá: Fa[Matchhighlight.com]