Serie A: Pjanićev Juventus nadigrao Džekinu Romu (VIDEO)

23 Decembra
22:59 2017

Fudbaleri Juventusa i Rome odmjerili su snage u 18. kolu italijanske Serie A – a nakon 90 minuta igre, razlog za slavlje imali su domaći igrači i navijači.

U tvrdoj – klasičnoj italijanskoj fudbalskoj predstavi, domaći igrači su odnijeli pobjedu sa 1:0, u meču gdje su svakako imali više od igre tokom cijelog toka susreta.

Jedini gol pao je u 18. minuti meča. Stijelac je bio Mehdi Benatia, nakon što se našao na pravom mjestu poslije kornera Juventusa. Benatia se najbolje snašao u gužvi pred golom Rome, pogodio za 14. pobjedu Stare dame u sezoni 2017/2018.

Domaći igrači uputili su čak 20 udaraca na gol Rome, od toga sedam u okvir gola – dok je Roma pokušala devet puta, samo dva puta u okvir.

Miralem Pjanić u dresu Juventusa odigrao je svih 90 minuta, a Edin Džeko je također u dresu Rome proveo cijeli susret u igri. Mogao je Pjanić i do gola u 92. minuti, ali mu se nakon dobre solo akcije ispriječila prečka, nakon što je loptu zahvatio i golman Allison.

Juventus je zadržao drugu poziciju tabele, sa 44 osvojena boda, i ima bod manje od Napolija, dok je Roma četvrta sa 38. Juve je na ovaj način najbolje iskoristio današnji poraz Intera, koji je nadigran od Sassuola.