Ronaldo briljirao: Dva gola za katastrofu Holandije na Euru! (VIDEO)

17 Juna
20:48 2012

Holanđani su prvi put u svojoj istoriji završili. takmičenje sa tri poraza.Nogometaši Njemačke i Portugala pobjedama su izborili četvrtfinale Evropskog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj. Nijemci su sa 2:1 savladali Dance, a Portugalci istim rezultatom, nakon preokreta, Holanđane. Igrala se jedanaesta minuta na stadionu u Kharkivu kada je Rafael van der Vaart fantastičnim pogotkom doveo Holanđane u vodstvo.Taj rezultat savršeno je odgovarao ekipi Danske, jer bi remi sa Nijemcima i pobjeda Holandije nad Portugalom, u četvrtfinale vodio Dansku i Njemačku.Ipak, danska odbrana  u 19. minuti zaboravlja na Podolskog koji pogađa za vodstvo Nijemaca. Da se susret završio tako u drugu fazu bi išli Nijemci i Portugalci.Samo pet minuta kasnije, nakon kornera, Bendtner glavom šalje loptu do Krohn-Dehlija koji glavom matira Neuera i vraća nadu navijačima Danske.Na drugoj strani, u Kharkivu Portugalci su preuzeli inicijativu te stvorili nekoliko dobrih prilika. Ofanziva se isplatila u 28. minuti kada Ronaldo izlazi sam ispred Stekelenburga i pogađa za 1:1. Taj rezultat vodio je upravo Portugalce i Nijemce u drugi krug.Igrala se 74. minuta kada Ronaldo postiže svoj drugi pogodak i dovodi Portugal u vodstvo, a na kraju će se ispostaviti i konačnih 2:1. To je bio treći poraz Holanđana na Evropskom prvenstvu. (Kliker.info-RS)

Portugal 1-1 Holland (Euro 2012 – Group B) by fasthighlights-2012