Radost i tuga : Džeko za istoriju, čudesan preokret Mainza

28 Augusta
20:18 2010

Edin Džeko je najbolji strijelac u istoriji Wolfsburga. Dva gola u prvom dijelu protiv Mainza dovela su ga na brojku 59(dva više od Klimowitza). U razmaku od 4 minuta(24. i 28.) sjajni napadač je kompletirao doppelpack. Prvi gol je postigao nakon vrhunske solo akcije u kojoj je zaobišao i golmana Mainza, dok je drugi nastao u koprodukciji sa Mandžukićem, koji ga je nesebično uposlio. Oba je Edin postigao lijevom nogom.Treći pogodak za domaće djelo je novopridošlog Diega, nakon sjajnog presinga Džeke koji je natjerao stopera Mainza na grešku. Brazilac je mogao uposliti usamljenog Edina, ali je ipak odlučio da sve sam završi.Na 3-1 je smanjio Rasmussen nakon jedne gužve u šesnaestercu Vukova, da bi divna akcija Mainza rezultatirala pogotkom za 3:2 i potpuno ih vratila u igru.

Elkin Soto je bio strijelac, a igrala se 49. minuta.Nevjerovatan povratak Mainza se desio već nakon nepunih sat vremena igre. Schurrle je pogodio u 58. minuti i natjerao McClarena na izmjene, koji je umjesto Mandžukića i Ziania šansu dao Grafiteu i Johnsonu.U 65. minuti Edin je mogao kompletirati hattrick, ali je njegov šut glavom odbranio golman Fromlowitz. Dvije minute poslije pokušao je i Grafite čiji odličan pokušaj završava malo pokraj gola.Mainz je mogao napraviti potpuni preokret već u 78. minuti susreta, ali Danac Kjaer spašava Vukove u posljednjem momentu i tako se iskupljuje za krivicu kod prvog gola gostiju.Nijedna ekipa se nije zadovoljavala remijem, a odlična solo akcija Džeke u 82. minuti je mogla rezultirati pogotkom da je imao bolju  podršku svojih saigrača.U 86. minuti skupocijeni Simon Kjaer opet griješi, a pogodio je Adam Szalaj za nevjerovatnih i konačnih 3:4.Naš reprezentativac je do kraja susreta zaradio i žuti karton. (Kliker.info-Sportin)