Premijer liga BiH : Zrinjski slavio u Travniku, Slavija u Mostaru

23 Augusta
19:00 2008

U 4. kolu Premijer lige BiH u fudbalu gostujuće ekipe bile su izrazito uspješne. To se posebno odnosi na Slaviju i Zrinjski koji su slavili u mečevima sa Veležom i Travnikom. Razloga za zadovoljstvo imalo je i Posušje koje je u Modriči remiziralo sa bh. prvakom, dok su Zvijezda i Laktaši kao domaćini nadigrali Borac i Željezničar.
Slavija je gubila u Vrapčićima sa 0:1 i 1:2, ali se vraćala. Pobjedu je ekipi iz Istočnog Sarajeva donio najbolji pojedinac meča Zoran Kokot.
Prvo je nakon lijepe solo akcije izjednačio na 2:2, a zatim je u sudijskom vremenu postigao gol vrijedan tri boda. Prethodno su Velež u vodstvo doveli Obad i Delalić, a za Slaviju je pogodio Spalević.

Vruće na Piroti

Mostarski Zrinjski uspio je na vrućem terenu u Travniku obradovati malobrojne pristigle navijače koji su se u nekoliko navrata htjeli fizički obračunati sa domaćim pristalicama, ali je na sreću policija na vrijeme intervenisala i spriječila incident. Travničani su propustili mnogo prilika za vodstvo kod rezultata 1:1, da bi kazna uslijedila u finišu kada je rezervista Kordić pogodio mrežu.
Posušje je otvorenom igrom iznenadilo Modričane. Vodili su gosti sa 1:0, ali su «uljari» preokrenuli preko Stokića i Savića. Konačnih 2:2 postavio je Pokrajčić u 49. minutu, iako su se u nastavku domaćini propisno ispromašivali.

Smajlović potopio Borac

Zvijezda je stigla do nove pobjede. Izabranici trenera Ratka Ninkovića nemaju mnjogo respekta prema starijim i mnogo iskusnijim premijerligašima što je na svojoj koži ovaj put osjetio Borac. Dvostruki strijelac i junak meča u Orašju bio je Damir Smajlović.
Željezničar je još jednom rastužio armiju navijača u BiH. Plavi su u Laktaše otputovali sa namjerom da se vrate neporaženi, a blizu su bili nakon prvih 45 minuta kada je na semaforu stajalo 1:1. U nastavku su domaći iskoristili zbunjenost gostujuće odbrane i sva dva gola ovjerili deveti bod u ovogodišnjoj Premijer ligi BiH. Tragičar meča je bio mladi golman Ibrahim Šehić koji je napravio kardinalčnu grešku prilikom istrčavanja.

Sloboda – Čelik

1:0 Obad (1), 1:1 Spalević (2), 2:1 Delalić (15), 2:2 Kokot (43), 2:3 Kokot (90)
VRAPČIĆI – Gradski stadion. Gledalaca: 500. Žuti kartoni: Railić, Duraković (Velež), Lazić, Kokot (Slavija).
VELEŽ: Efendić, Kazazić, Milojević/od 45. Demić/, Škaljić, Railić, Paunović/od 46. R. Delalić/, Duraković, S. Delalić, Jahović, Obad, Isić/od 56. Vlatko/. Trener: Emir Tufek.
SLAVIJA: Dujković, Jovanović, Benović, Kokot, Simić/od 71. Jamina, Spalević, Arsenijević, Vuksanović, Kutalija/od 35. Lazić/, Stanković, Regoje. Trener: Zoran Erbez.
Sudija: Muamer Bureković (Zenica).

1:0 Mujić (33), 1:1 Šimić (35), 2:1 Jugo (59), 3:1 Kujundžić (75)

LAKTAŠI – Gradski stadion. Gledalaca: 1.500. Žuti kartoni: Stjepanović, Bajić, Kujundžić, (Laktaši), Muharemović, Šešlija, Bajić, Simić, Cocalić, Mehić (Željezničar). Crveni karton: Simo Krunić (Željezničar).
LAKTAŠI: Urošević, Drljača, Šarac, Ž. Milošević, Ljubojević/od 90.  Mirković/, Jugo, Stjepanović, Bajić, Mikić/od 73. Kujundžić/, M. Milošević,  Mujić/(od 87. Ćorić/. Trener: Slobodan Kustudić.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Bučan, Hrkač, Bajić, Cocalić, Šimić, Bekrić/od 78. Haznadar/, Dudić/od 66. Mehić/, Jamak/od 74. Branković/, Šešlija, Muharemović. Trener: Simo Krunić.