Premijer liga BiH : Pobjede Veleža i Željezničara

01 Novembra
17:29 2009

U posljednje dvije utakmice 12. kola Premijer lige BiH pobjede su upisali momčadi Željezničara i VeležaOd samog početka utakmice u Vrapčićima Velež je bio bolja i dominantnija ekipa na terenu ali Asmir Avdukić na golu Rudara bio je nesavladiva prepreka za igrače Veleža koji nikako nisu uspjeli pronaći put do mreže. Dobre prilike za rođene u prvom poluvremenu su imali Armel Škaljić i Elvir Čolić ali je njihove šuteve bez problema ukrotio Avdukić.Da je kojim slučejm Rudar izvukao bod iz Vrapčića, Avdukić bi bez sumnje bio igrač utakmice. Ipak, u 76. minuti sjajno je sa lijeve strane šutirao Čolić i majstorski pogodio suprotni ugao Avdukićevog gola koji je ovaj put bio nemoćan.Do kraja je Velež čuvao loptu u svom posjedu ne dopustivši gostima niti jednog trenutka da ozbiljnije ugroze njihov gol a sve što bilježimo do kraja je šut Amera Juge sa 10-tak metara ali Avdukić je bio dobro postavljen pa je Velež došao do svoje šeste prvenstvene pobjede u 12 odigranih kola.

Zaigrao i Rijad Demić              Nakon višemjesečne pauze zbog mononukleoze u sastav Veleža se danas vratio i mladi veznjak, Rijad Demić, šansu je dobio nekoliko posljednjih minuta susreta. Demić će sasvim sigurno biti veliko pojačanje za ekipu Abdulaha Ibrakovića do kraja polusezone.Nogometaši Željezničara su kao gosti na svojoj Grbavici ostvarili pobjedu 2:0 protiv gradskog rivala Olimpika. Plave je u vodstvo doveo Mešanović u 14. minuti susreta. Momčad Olimpika u 45. minuti ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuiti karton zaradio Miloš Jokić.Iako su nogometi Željezničara u dva navrata pogađali okvir vrata Olimpika pobjedu je osigurao Bekrić koji je u samom finišu utakmice iz penala postavio konačnih 0:2 za Željezničar čime su se plavi s Grbavice uoči gradskog derbija bodovno izjednačili sa Sarajevom koje ima utakmicu manje.Željezničar se sada nalazi na 5. mjestu sa 19 osvojenih bodova koliko ima i njihov najveći rival Sarajevo koji se nalazi na čevtrtoj poziciji a naredno kolo će donijeti susret ova dva tima koji bi nam sada za razliku od nekoliko predhodnih derbija mogao ponuditi dobar nogomet sa mnogo uzbuđenja.

Čelik – Široki Brijeg 0:0
Travnik – Sloboda 4:0
Sarajevo – Slavija 2:0
Leotar – Zvijezda 1:1
Modriča – Borac 1:0
Laktaši – Zrinjski 0:1
Olimpik – Željezničar 0:2
Velež – Rudar 1:0