Prava drama na startu : Grci s igračem manje izjednačili i promašili ‘penal'(VIDEO)

08 Juna
18:06 2012

Konačno je počelo! Dugo očekivani Euro 2012. Međusobnom su utakmicom otvorili bivši europski prvaci Grci i aktualni sudomaćini Poljaci, no suprotino očekivanjima, bio je to izvrstan sraz dviju motiviranih momčadi, prepun šokantnih obrata, izvrsnih akcija i dramatičnih uzbuđenja.Poljaci su uz urlike prepunih tribina stadiona u Varšavi krenuli izuzetno snažno, stvarali prilike, pucali iz svih mogućih i nemogućih pozicija i to im se na kraju isplatilo u 17. minuti kad je najbolji domaći igrač Lewandowski pogodio glavom gol Grčke. Teško je uopće opisati kakva je to ludnica bila na tribinama, a ništa bolje nije bilo niti na travnjaku. Nakon postignutog zgoditka poljski nogometaši nastavili su s pritiskom i ponovno im se to isplatilo. Ovog puta nisu postigli gol, no izborili su isključenje Papastathopolousa samo minutu prije kraja prvog poluvremena. S golom viška i brojniji na terenu, Poljaci su vrlo samouvjereno ušli u drugi dio. A onda – šok!

Brojčano inferiorniji Grci jako su se dobro snašli u toj ulozi i izjednačili preko Salpingidisa na startu nastavka. Pogriješila je dotad vrlo solidna poljska obrana i prvi veći kiks je platila izjednačenjem. No tu nije bio kraj muka po domaćine. Očito potreseni primljenim golom nastavili su s lošom igrom i u 69. minuti strijelac Salpingidis ponovno je bio u gol šansi, u kaznenom prostoru srušio ga je golman Szczesny i osim isključenja priskrbio svojoj reprezentaciji penal. No sreća je ipak malo pomazila Poljake. Pričuvni golman Tyton znalački je obranio udarac s bijele točke suparničkom kapetanu Karagounisu i tako osigurao ipak mirniji završetak utakmice svojoj momčadi.Poljaci su se tek tada malo drgnutli, utakmica se otvorila do kraja, pa smo gledali bjesomučnu jurnjavu jednih i drugih. Obrane kao da se nisu igrale, no napadači su ostali bez učinka. Ostalo je 1:1, a s obzirom na viđeno, za sva tri boda na kraju ipak više mogu žaliti – Grci. Istina, Poljska se iskazala boljom ekipom, više je radila na terenu i pokazala bolji nogomet, no Grci su znalački iskoristili baš svaki poklon, a njih nije bilo baš puno.Čak im nije douđen i penal u prvom dijelu kad je netko od domaćina u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a poništen je i pogodak Salpingidisa zbog milimetarskog ofsajda. (Kliker.info-Tportal)