Pobjede za osminu finala : Sreća pomazila Gaučose, Hrvatska s maksimalnim učinkom zaključila grupnu fazu

27 Juna
02:11 2018

Crne slutnje navijača Gaučosa ipak se nisu obistinile. Argentinci su u dramatičnom susretu savladali Nigeriju i, uz malu pomoć Hrvatske, plasirali se u osminu finala SP.

Uspjeli su savladati Nigeriju, ali ni ovog puta odigrali neku briljantnu partiju. Istina je da su imali mnogo veći posjed od Afrikanaca, stvarali konkretnije šanse, ali opet – jedva.

Dobro je počelo za njih, već u 14. minuti Leo Messi trese mrežu nakon sjajnog pasa Everalda Banege preko pola terena. Prelijep pogodak jednog od najboljih igrača današnjice, u suprotan ugao Uzohoovog gola.

Nastavila je potom Argentina stvarati šanse, da bi Messi pogodio stativu i tako propustio duplirati vodstvo svog tima.

No, početkom drugog dijela vanserijsku glupost pravi Mascherano, koji faulira Baloguna u šesnaestercu. Sduija Cakir pokazuje na bijelu tačku, Victor Moses nonšalantno pogađa za 1:1.

Trenutak odluke dešava se četiri minute prije kraja. Dobro ubacuje Mercado, a volejem Rojo pogađa mrežu Nigerije za pobjedu koja Gaučosima donosi osminu finala!

Hrvatska je takmičenje u grupnoj fazi SP zaključila na najbolji način, pobjedom protiv Islanda, 2:1.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo naročita uzbuđenja, bila je to mlaka partija obje ekipe. Island je, istina, bio nešto agresivniji, ali šanse Skandinavaca se definitivno ne mogu uvrstiti u kategoriju stopostotnih.

U drugom poluvremenu nešto bolje izdanje izabranika Zlatka Dalića, koji su poveli u 53. minuti, sjajnim golom Milana Badelja.

Do kraja susreta bilo je polušansi na obje strane, pogotovo nakon što se Island totalno otvorio, a napadi su se Skandinavcima isplatili u 76. minuti, ali ne kroz neku smislenu akciju. Rukom je, naime, u kaznenom prostoru igrao Lovren, a siguran realizator jedanaesterca bio je najbolji islandski fudbaler Sigurdsson, koji poentira za 1:1.

Konačan skor zaključuje Perišić, koji pogađa u 90. minuti za treći trijumf svoje ekipe u grupnoj fazi Mundijala. Island je tako ispraćen kući, Hrvatska nastavlja ka osmini finala Mundijala…

Island – Hrvatska 1:2 (Sigurdsson 76. pen – Badelj 53., Perišić 90.)

ISLAND: Halldorsson, Sevarsson, Ingason, Sigurdsson, Gudmundsson, Bjarnason, Sigurdsson, Finnbogason, Gunnarsson, Magnusson i Hallfredsson.

HRVATSKA: Kalinić, Perišić, Ćorluka, Kovačić, Kramarić, Modrić, Jedvaj, Ćaleta-Car, Badelj, Pjaca i Pivarić.