Novo veliko iznenađenje : Meksikanci šalju Francuze kući (VIDEO)

17 Juna
22:28 2010

Nogometaši Meksika su nanijeli šokantan poraz Domenechovoj Francuskoj, Meksikanci su slavili sa 2-0 i jednom nogom gotovo zakoračili u osminu finala dok trikolori polako mogu da pakuju kofere za povratak kući. Očigledno da se Francuzima ponavlja scenarij iz 2002. godine sa Svjetskog prvenstva igranog u Koreji i Japanu kada nisu uspjeli proći grupnu fazu takmičenja i bez postignutog pogodka su se kući vratil brže od očekivanog.Nakon remija protiv Urugvaja, meč protiv Meksika za izabranike Raymonda Domenecha bio je od velikog značaja i sve osim tri boda za trikolore bilo bi katastrofa. Francuska je ostala bez i jednog boda, Meksiko koji je večeras bio apsolutno bolja momčad na terenu slavio ja zasluženu pobjedu i otvorio vrata drugog kruga.

Da se ne plaše Francuza, poazali su Meksikanci na samom startu meča, već u 3. minuti kada je snažno šutirao Dos Santos ali je pogodio samo stativu. I u nastavku utakmice, Meksikanci su nastavili sa napadima na gol Francuske koja u uvodnom dijelu susreta nije mogla mnogo protiv večeras izuzetno raspoloženih Meksikanaca.Ako već moramo izdvojiti nešto iz prvog dijela susreta onda je to 14. minuta i prodor Riberya u kazneni prostor Meksikanaca kada se izborio za šut ali je lopta otišla pored gola.Francuzi su očajnički pokušavali preuzeti inicijativu na terenu ali su Meksikanci večeras bili i više nego ravnopravan protivnik koji Domenechovim igračima nisu dopustili da se mnogo razmašu na terenu.Na početku drugog poluvremena, zaprjetili su Francuzi iz slobodnog udarca preko Riberya no igrač Bayerna ponovo je bio neprecizan. Iako se očekivalo da će Francuzi u nastavku zaigrati nešto agresivnije, oni su djelovali kao nezainteresovani za večerašnji meč što su u 64. minuti kaznili Meksikanci.Šok Francuzima donio je Hernandez kada bježi francuskoj odbrani, izbacuje i golmana Lorisa te šalje loptu u praznu mrežu za vodstvo  Meksika od 1-0.

Nakon primljenog pogodka, Francuzi su bili zbunjeni, nisu uspjeli organizovati niti jedan napad koji je mogao nešto obećati, družina Raymonda Domenecha djelovala je bezidejno. Sa druge strane Meksikanci su letjeli po terenu, nisu se zadovoljili vodstvom od 1-0, željeli su još jedan gol kako bi potvrdili večerašnju pobjedu i bacili trikolore na koljena.A to se i desilo u 79. minuti kada je Abidal bio neoprezan u svom šesnaestercu i ruši Bareru a sudija bez mnogo dileme dosuđuje jedanaesterac u korist Meksikanaca.Siguran egzekutor za vodstvo i konačnu pobjedu Meksika bio je najiskusniji igrač na terenu, Blanco. Iako je Loris procjenio njegov udarac, to nije bilo dovoljno da zaustavi loptu koju je Meksikanac uputio prema njegovom golu.Francuska se nakon drugog primljenog gola totalno raspala, kao da su trikolori jedva čekali kraj večerašnjeg meča a Meksiko je i dalje hitao prema Lorisovom golu. Imao je pred kraj susreta Valbuena jednu priliku kada je na desnoj strani uhvatio loptu na volej ali je ona odsjela daleko iznad gola. Meksiko je uspio sačuvati stečenu prednost i slaviti više nego zasluženu pobjedu. U zadnjem susretu ove grupe, Meksiko može odigrati i neriješeno sa Urugvajem pa bi obje ekipe prošle u drugi krug. Sa druge strane, Francuzima ostaje nada da neće doći do remija u pomenutom susretu ali bi u tom slučaju sa više golova razlike morali poraziti Južnu Afriku ukoliko žele prolaz u osminu finala. (Kliker.info-Sportin)