Muller tragičar Bayerna: Simeone i Atletico u drugom finalu Lige prvaka u tri godine (Video)

04 Maja
00:01 2016

atletco1Atletico Madrid je prvi finalista Lige evropskih prvaka i to nakon što su poraženi (2:1) od Bayerna u revanš susretu polufinala Lige prvaka. U prvoj utakmici rezultat je bio 1:0 u korist Madriđana, pa su se tako izabranici Diega Simeonea zbog gola u gostima plasirali u svoje domogli svog drugog finala Lige prvaka u tri godine.

Podsjetimo, 2014. godine su poraženi od Real Madrida nakon produžetaka rezultatom 4:1 i sada imaju priliku da se osvete Kraljevima ukoliko se oni sutra plasiraju u finale.

U 15. minuti dobru šansu je propustio Gabi kada je šutirao sa velike udaljenosti, ali je Neuer bio priseban. Pet minuta poslije Robert Lewandowski je u šansi, ali Oblak brani da bi u 25. minuti utakmice Ribery pucao sa velike udaljenosti, a golman Atletica je odbio loptu do Lewandowskog koji nije uspio zabiti.

Igrala se 29. minuta kada je Augusto Fernandez napravio slobodan udarac na nekih 18 metara od gola, a Xabi Alonso je u 31. minuti utakmice šutirao direktno, lopta pogodila Gimeneza i prevarila Oblaka, te završila iza njegovih leđa. Tri minute poslije Bavarci su imali šansu da udvostruče prednost budući da je Cuneyt Cakir svirao jedanaesterac poslije prekršaja Gimeneza nad Martinezom, ali je Mullerov udarac odbranio Oblak.

Atletico Madrid je početkom drugog dijela izjednačio rezultat. Igrala se 54. minuta utakmice kada je Fernando Torres dobio jednu loptu na centru i potom uposlio Antoine Griezmanna, a ovaj je pogodio mrežu Manuela Neuera za izjednačenje rezultata na Allianz Areni.

Poslije tačno sat vremena igre pokušao je i Juanfran, ali lopta ide pored gola. Deset minuta poslije Lewandowski je pucao iz prve, ali je Oblak sjajno reagovao da bi Bayern do novog vodstva stigao u 74. minuti utakmice kada je Arturo Vidal sjajno uposlio Roberta Lewandowskog, a poljski napadač je pogodio za vodstvo Bayerna.

U 83. minuti Kingsley Coman se izborio za prostor za udarac i šutirao slabijom lijevom nogom, ali Oblak sjajno brani njegov udarac. Već u sljedećem napadu Torres je oboren van kaznenog prostora od strane Javi Martineza, ali je Cuneyt Cakir po drugi put večeras pokazao na bijelu tačku, a sada je šut Torresa odbranio Neuer.

Jan Oblak je sjajno odbranio šut Davida Alabe u 88. minuti utakmice, a u sljedećem napadu Coman je pokušao, ali je njegov šut otišao preko gola slovenačkog golmana. Do kraja nije bilo promjene rezultata, te se Atletico plasirao u finale Lige evropskih prvaka.

Bayern-Atletico Madrid 2:1 (Xabi Alonso 31’, Lewandowski 74’; Griezmann 54’)