Milan Đurić junak Zmajeva : Pobjedom protiv Velsa Bosna i Hercegovina došla na korak do baraža! (Video)

10 Oktobra
23:08 2015

MilanDj3Fudbalska reprezentacija naše zemlje slavila je (2:0) u odlučujućoj utakmici kvalifikacija za odlazak na EURO 2016. protiv Velsa.U trećoj minuti susreta Višća sjajno prošao, odigrao povratnu loptu na koju je zakasnio Pjanić, uslijedila je kontra gostiju, ali je ubačaj Balea zaustavio Spahić.

Šest minuta poslije, odlična šansa za Višću koji je iskosa sa desne strane šutirao metar pored desne stative da bi u 14. Ramsey šutirao iz slobodnjaka, ali preko gola Begovića. Novu šansu smo vidjeli u 34. minuti susreta kada je Bale pokušao iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, ali Begović je to lagano odbranio.

U posljednjim trenucima prvog dijela velika šansa za Vels. Ramsey je odlično prošao, ali je Begović uz pomoć Mujdže uspio spasiti naš gol.Prvu šansu u drugom dijelu smo vidjeli u 50. minuti susreta. Pjanić ušao u kazneni prostor i izborio prvi korner za naš tim, poslije ubačaja iz kornera gostujuća odbrana je sigurno intervenisala.Šest minuta poslije, Bale prošao po lijevoj strani, ali je iz izgledne situacije šutirao pored gola da bi iz prve naredne šanse naš tim došao u vodstvo. Salihović je ubacio loptu u šesnaesterac, Ibišević prebacio glavom za Đurića koji glavom matira golmana Velsa.

U 78. minuti Taylor je ubacio jednu loptu u sredinu, a Ramsey je uhvatio volej, ali je lopta otišla preko gola Begovića.
Već u narednom napadu pokušao je Salihović desnom nogom, ali promjene rezultata nije bilo. U 87. minuti susreta rezervista Vokes je nakon centaršuta Ramseya iz kornera šutirao glavom, ali lopta završava pravo u rukama Begovića.

Svega minutu poslije Miralem Pjanić sjajno šutira sa preko 30 metara, ali lopta zahvaljujući jednom igraču Velsa odlazi u korner nakon kojeg Ibišević na asistenciju Đurića postiže i drugi pogodak za naše Zmajeve.Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je naša reprezentacija slavila veliki trijumf koji nas je ostavio u utrci za plasman u baraž.

Bosna i Hercegovina-Vels 2:0 (0:0) (Đurić 72’, Ibišević 89’)

Stadion: Bilino polje; Gledatelja: 12.000; Sudija: Alberto Undiano Mallenco; Žuti kartoni: Spahić, Šunjić, Begović (BiH), Taylor (Vels)

Bosna i Hercegovina: Begović, Spahić (od 46. Cocalić), Šunjić, Lulić, Zukanović, Pjanić, Mujdža, Hadžić (od 89. Bičakčić), Višća (od 61. Đurić), Salihović, Ibišević.

Vels: Hennessey, Gunter, N. Taylor, Richards, Davies, A. Williams, Allen (od 85. Edwards), Ramsey, Bale, Ledley (od 75. Vokes), Robson-Kanu (od 84. Church).