Ljubičić osvojio Dohu

07 Januara
08:59 2007

Ljubina pobjeda u Dohi mogla bi se nazvati trećom srećom, jer je hrvatski tenisač dva puta zaustavljen u njegovu finalu. Godine 2004. zaustavio ga je Escude, dok se godinu dana kasnije na istoj stepenici ispriječio Roger Federer.Prvi set krenuo je poprilično izjednačenom igrom. Iako su oba igrača sigurno držali svoje servise, Murrayeva igra bila je za nijansu bolja od Ljubine o čemu svjedoči podatak od čak osam break prilika naspram Ljubine jedne.Pri rezultatu 3-3 na svom servisu Ljubo je naišao na probleme. Ponajviše zahvaljujući svojim pogreškama pružio je Murrayu priliku za oduzimanjem seta. Britanac nije iskoristio  Ljubin poklon, a kazna je stigla u desetom gemu prvoga seta kada hrvatski tenisač u pravom trenutku oduzima protivniku servis i arhivira prvi set finala u svoju korist.

Drugi set počeo je sličnim scenarijem kao i prvi. Oba tenisača čvrsto drže svoje servise do petog gema.
Murray
se nije trebao ozbiljnije potruditi kako bi stekao prednost. Naime, Ljubo je tri puta za redom pogriješio i počastio protivnika u finalu gemom. No, već u idućem gemu Ljubo je povratio izgubljeni gem i doveo situaciju na terenu pod kontrolu.Dvije meč lopte, slično kao i u prvome setu dolaze u desetom gemu. Pri Ljubičićevu vodstvu 5-4 i 40-15, Murray se prividno izvukao iz ponora, ali četvrtu meč loptu Ljubičić je napokon iskoristio i u trećem pokušaju stigao na tron turnira u Dohi.Ivan Ljubičić koji je u Dohi ostvario sedmi trijumf u karijeri, iz Katra je otišao bogatiji za 142 tisuće dolara i 250 ATP bodova, dok se Murray morao zadovoljiti s 83 tisuće i 175 bodova.