Liga prvaka : Zenit zaustavljen u Torinu

18 Septembra
04:15 2008

Ruski Zenit, osvajač kupa UEFA i Super kupa zaustavljen je u pohodu na fudbalsku Evropu u Torinu od Juventusa (0:1). Najviše golova drugog dana nove sezone Lige prvaka postigli su igrači Lyona i Fiorentine, dok su mreže mirovale u Manchesteru i Glasgowu. Odličnu utakmicu odigrali su Manchester i Villareal, a za potpun utisak nedostajali su samo golovi. Manchester je dominirao u većem toku meča, a najbolju priliku propustio je Tevez u 75. minutu. Imali su i gosti svoje šanse, a blizu golu bili su nakon krasne akcije koju je petom pokušao završiti Franco, no lopta je završila na stativi gola domaćina.U drugom susretu Grupe „E“ takođe nije bilo golova. Celtic se ispromašivao protiv danskog Aalborga, no završilo je 0:0.
Bayern rutinski
Bayern je kao gost u Grupi „F“ savladao Steauu sa 1:0 golom Holanđanina van Buytena iz 15. minuta. Imali su i domaći svoje prilike, ali su se Bavarci znalački branili i odbranili.Mnogo više neizvjesnosti ponudio je drugi susret. Fiorentina je kao gost protiv Lyona već nakon prvog poluvremena imala visoku prednost od dva gola, a oba puta srijelac je bio Gilardino. U nastavku su domaći krenuli na sve ili ništa, što im se isplatilo u 86. minutu kada je Beznema izjednačio na 2:2. Prethodno je Piqueonn u 73. minutu smanjio vodstvo italijanskog predstavnika. Naš Miralem Pjanić nije ulazio u igru.
Galas spasio Arsenal
U Grupi „G“ kijevski Dinamo bio je nadonak senzacije protiv Arsenala, ali su se gosti „izvukli“ u posljednjim minutama. Bangoura je u 64. minutu iz penala doveo Kijevljanje u vodstvo, dvije minute prije kraja izjednačio je Galas. U drugom meču Porto je nadigrao turski Fenerbahče sa 3:1. Poveli su „plavo-bijeli“ u ranoj fazi meča (Lisando u 10, Lucho u 13), a gosti su smanjili u 29. preko Guize. Taj rezultat bio je do 93. minuta kada je Lino postavio konačan rezultat (3:1).
Igrao Salihamidžić
Konačno, u Grupi „H“ Juventus je „spustio na zemlju“ ruski Zenit. Stara dama slavila je sa 1:0 golom Del Piera iz 76. minuta. Hasan Salihamidžić igrao je od 32. minuta umjesto povrijeđenog Camoranezia. Rutinski trijumf ostvario je i Real Madrid protiv BATE Borisova. Sergio Ramos (11) i van Nistelrooy (57) zapečatili su sudbinu novajlije u eliti.