Liga prvaka: Škoti srušili veliki Manchester, Milan poražen u Ateni

22 Novembra
06:00 2006
Još jedna večer s obiljem uzbuđenja u Ligi prvaka je za nama. U skupini A Real i Lyon su odigrali neodlučeno, 2:2. Lyon je imao vodstvo od 2:0, koje je Capellova momčad uspjela stići, a zahvaljujući promašenom  jedanaestercu dvije minute prije kraja, to neće biti dovoljno za prvo mjesto. U drugom susretu u skupini kijevski Dinamo je uspio osvojiti prvi bod, odigrali su 1:1 sa Steauom. Rumunju su potvrdili treće mjesto.

Fantastičnim golom Japanca Nakamure iz slobodnog udarca u 81. te obranom jedanaesterca Boruca u pretposljednjoj minuti Celtic je uspio srušiti Manchester, i doći na diobu prvog mjesta u skupini.
U drugom susretu Benfica je s uvjerljivih 3:1 porazila Kopenhagen.

Porto je "gurnuo" CSKA s prvog mjesta u skupini G, momčad iz Lisabona u Moskvi je slavila s 2:0. Arsenal se dugo mučio s Hamburgom, gosti su vodili do 52. minute kada je izjednačio Van Persie. U samoj završnici "Topnici" zahvaljujući golovima Ebouea i Baptiste stižu do pobjede.

Najveće iznenađenje večeri dogodilo se u skupini H. AEK je, nakon što je uspio ostvariti prvu pobjedu nakon više od 20 utakmica bez pobjede u Ligi prvaka, sada ubilježio i drugi trijumf u nizu. Zahvaljujući golu Cesara u 32. minuti te remiju Lillea i Anderlechta, Grci su izbili na drugo mjesto u skupini.