Liga prvaka : Miralem Pjanić strijelac u gostujućoj pobjedi Lyona (Video)

30 Septembra
05:10 2010

Francuski Lyon nije imao većih poteškoća na gostovanju u Izraelu, kod Hapoela u Tel Avivu, te su Lavovi sa Gerlanda s lakoćom stigli do druge ovosezonske pobjede (3:1) u Ligi prvaka, a strijelac trećeg gola za Lavove bio je Miralem Pjanić.Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić ponovo se nije našao u sastavu Lyona od početka, na gostovanju Lavova u Tel Avivu kod Hapoela. To međutim, francuskoj ekipi nije smetalo da već nakon prvih 45 minuta igre stekne veliku prednost. Lyon je u vodstvo doveo Brazilac Michel Bastos udarcem sa bijele tačke u sedmoj minuti utakmice.

Isti je igrač na 2:0 povisio u 36. minuti i već je tada bilo jasno kako je ekipa sa Gerlanda ipak kvalitetom daleko ispred Izraelaca, koji su u pretkolu izbacili prvaka Bosne i Hercegovine, sarajevski Željezničar. Ipak, Hapoel je susret, odnosno njegovu završnicu učinio zanimljivom u 79. minuti, kada je na 1:2 smanjio nigerijski golman izraelske ekipe Enyeama udarcem sa bijele tačke. Dvije minute prije gola, u igru je ušao Miralem Pjanić, zamijenivši na terenu Yoanna Gourcuffa. U samoj završnici utakmice, sjajni mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić svojim je prvim golom u Ligi prvaka ove sezone postavio konačnih 3:1 za Lyon.Lyon je tako došao do druge pobjede u grupi i prvog mjesta sa maksimalnim brojem bodova. .   (Kliker.info-SportSport)