Liga prvaka : Lyon ide dalje. ozljeda Miralema Pjanića

05 Novembra
05:29 2009

Iznimno zanimljivo četvrto kolo Lige prvaka došlo je do kraja, ali većih iznenađenja nije bilo. Dynamo je bio blizu, ali se Inter izvukao (1-2). Tek se iznenađenjem može nazvati utakmica Rubina i Barcelone, koja je završila 0-0, zbog čega je upitan prolaz aktualnog prvaka Europe, baš kao i Liverpoola.Nogometaši Lyona igrat će u nokaut fazi ovosezonskog izdanja Lige prvaka, a koja će biti druga momčad iz skupine E tek će se saznati.Lyon je to pravo stekao u samoj završnici utakmici 4. kola u kojoj je odigrao susret bez pobjednika protiv Liverpoola (1-1). Sastav iz grada Beatlesa tako se doveo u iznimno tešku situaciju koju će pokušati ispraviti u nadolazećim ogledima protiv Debrecena na gostovanju, a potom kod kuće protiv zahuktale Fiorentine koja je s 5-2 svladala mađarsku momčad.

Ozljeda Miralema Pjanića (još uvijek upitno koliko teška) ceh je koji je francuska momčad platila za prolazak skupine. BiH reprezentativac napustio je susret u njegovoj 40. minuti pri rezultatu 0-0. Pogodio je menadžer Liverpoolove momčadi Rafael Benitez s izmjenom svojih igrača, pa je njegov džoker s klupe Ryan Babel (zamijenio Voronjina) golom s 25 metara u rašlje doveo Premierligaša u vodstvo. Činilo se da Liverpool konačno dolazi na svoje kada je sav trud gostujuće momčadi poništio Lisandro Lopez pogotkom glavom u samom smiraju utakmice nakon pogreške u obrani Sotirisa Kyrgiakosa.Pet različitih strijelaca presudilo je Debrecenu u Firenci gdje je domaća momčad slavila 5-2 pobjedu. Sve je pokrenuo Mutu u 14. minuti, no na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom nakon Rudolfovog zgoditka iz 38. U razmaku od samo devet minuta (52.-61.) Dainelli, Montolivo i Marchionni riješili su pitanje pobjednika prije no što su konačni rezultat postavili Coulibaly golom za goste, odnosno Gilardino za domaću momčad.Uvjerljivom pobjedom Fiorentina se dovela u situaciju da sama odlučuje o svojoj sudbini. Liverpool, pak, za proboj u drugi krug mora ili dva puta slaviti uz dva poraza Fiorentine ili se nadati da talijanska momčad neće osvojiti više od boda u susretu protiv Lyona, a da će ju na Anfieldu svladati s minimalno tri pogotka razlike.

Inter preokrenuo u Kijevu              Aktualni talijanski prvak Inter velikim je preokretom slavio na stadionu Lobanovski u Kijevu protiv Dinama 2-1 i tako preuzeo čelo skupine F Lige prvaka nakon četiri odigrana kola. Veliku radost domaćim navijačima donio je Andrij Ševčenko već u 21. minuti nakon dalekometnog udarca.Inter je nakon primljenog gola zaigrao bolje i ofenzivnije i brojne je prilike imao napadački dvojac Diego Milito-Samuel Eto'o. Međutim, “nerazzurri” nisu uspjeli zatresti mrežu Dinama sve do samoga kraja kada su u samo tri minute, od 86. do 89. minute uspjeli to učiniti čak dva puta i doći do prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka.Prvo je Milito s nekih desetak metara nakon asistencije Wesleyja Sneijdera pogodio prizemnim udarcem desni donji kut vratiju Stanislava Boguša, da bi potom Sneijder i sam zatresao mrežu iz neposredne blizine nakon akcije u kojoj je prethodno Bugoš branio udarce Sulleyja Muntarija i Milita, ali nije nikako mogao ukrotiti loptu. Dodajmo da je prilikom tog pogotka prostor pred Sneijderom zakasnio zatvoriti Ognjen Vukojević.Momčad Josea Mourinha pobjedom je izbila na čelo ljestvice sa šest bodova, bodom više od drugoplasiranog Rubina i trećeplasirane Barcelone.

Sevilla u osmini finala                 Remijima 1-1 okončane su utakmice 4. kola skupine G nogometne Lige prvaka u kojima su se sastali Sevilla i Stuttgart, odnosno Unirea i Rangers.Bodom je španjolska momčad koja je bila domaćin Stuttgartu izborila drugi krug elitnog klupskog nogometnog natjecanja, a najzaslužniji za to bio je Jesus Navas koji je već u 14. minuti na asistenciju Luisa Fabiana mirno pogodio mrežu Jensa Lehmanna.Treba naglasiti kako je Stuttgart već dugo u krizi rezultata i igara, te da im je ovo bila deveta uzastopna utakmica u kojoj nisu došli do pobjede. Da ne budu poraženi pobrinuo se Zdravko Kuzmanović udarcem s 20-ak metara u 79. minuti. Upotrebljivu loptu dobio je od Pogrebnjaka, a valja dodati da je putanju leta nehotice bedrom skrenuo i Schieber.Rangersi su u Bukureštu u 79. minuti, nakon dalekometnog šuta i lijepog pogotka Leeja McCullocha u džepu imali prvi trobod u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Vratar domaćina Giedrius Arlauskis je ostao nemoćen u reakciji kod tog pogotka, ali je drugo mjesto njegova momčad zadržala nakon što je Marius Onofraş u 88. “bombom” u rašlje Allana McGregora donio svojoj momčadi peti bod u skupini.Uz Sevillu koja je, dakle, već izborila nokaut fazu natjecanja, rumunjska momčad ima najviše šanse da učini isto. Stuttgart je trenutačno na tri boda, Rangersi na dva.

Arsenal ‘pregazio’ AZ                        Nogometaši Arsenala slavili su na Emiratesu s uvjerljivih 4-1 protiv AZ Alkmaara u 4. kolu skupine H Lige prvaka i tako došli nadomak plasmana u nokaut fazu natjecanja.Junak utakmice bio je kapetan “topnika” Cesc Fabregas koji je s dva gola torpedirao nizozemskog prvaka, prvi put u 25. a drugi put u 52. minuti. Preostala dva gola za Arsenal zabili su Samir Nasri i Abou Diaby, a pokretač akcije za ovaj potonji gol bio je napadač hrvatske reprezentacije Eduardo da Silva, koji je ušao u 67. minuti. Počasni gol za Alkmaar zabio je Lens u 82. minuti.U drugoj utakmici skupine Standard je na domaćem travnjaku pobijedio Olympacos i tako očuvao svoje šanse u prolaz dalje. Bila je to prva pobjeda za Standard ove sezone, a golove su postigli Dieudonne Mbokani Bezua Milan Jovanović. (Kliker.info-JL)