Liga prvaka : Liverpool u završnici ‘slomio’ Inter

20 Februara
13:19 2008
Nakon dva mjeseca pauze na travnjake su izašli nogometaši koji nastupaju u Ligi prvaka. Osmina finala najprestižnijeg europskog nogometnog natjecanja prikazala je zanimljive susrete. Iako su svi mislili da će Chelsea lako proći preko Olympiacosa, pokazalo se da je prednost domaćeg terena velik čimbenik. Liverpool je u posljednjih pet minuta svladao Inter 2-0, Roma je preokrenula protiv Real Madrida, dok je Schalke pobijedio Porto 1-0. Liverpool je na svom Anfieldu dočekao Inter. Momčad Rafe Beniteza tražila je povoljan ishod i iskupljenje navijača zbog FA Cupa u kojem su ispali od Barnsleya 2-1 u dramatičnom susretu. Priče na ‘Otoku’ kruže da su Benitezu dani odbrojani, ali uvelike će ovisiti o Ligi prvaka. No, tako je bilo i krajem studenog pa je Španjolac i dalje na klupi ‘redsa’.+Igra domaćina bila je vrlo dobra, čak puno bolja od posljednjih 4-5 susreta u Premiershipu, ali nedostajala je završnica. Domaćinu je pomogao i nervozni Marco Materazzi koji je zbog dva prekršaja nad Fernandom Torresom zaradio dva žuta i ostavio svoju momčad na velikim mukama preostalih sat vremena. ‘Redsi’ su imali puno više od igre, a Torres je promašio priliku utakmice kada je sam izašao pred Julia Cesara. Navijači su tražili pogodak, ali Talijani se nisu dali. Tek u posljednjih 5 minuta susreta su pokleknuli. Benitezov džoker s klupe Jermaine Pennant nabacio je sa desne strane, a nakon što je lopta prošla sve igrače u kaznenom prostoru Dirk Kuyt uz pomoć braniča vara vratara i stadion je bio u deliriju. Liverpool je konačno zabio i stolica Beniteza više nije tako klimava. Nekoliko akcija kasnije kapetan Steven Gerrard dodatno je učvrstio Španjolca na klupi ‘redsa’ pogotkom sa 18 metara sa desne strane kada je u 90. minuti snažnim udarcem od lijeve stative postavio konačan rezultat 2-0.

Roma preokrenula susret

Roma i Real Madrid plasirali su se među 16 najboljih momčadi sa 11 bodova. U Rimu su domaćini svladali Španjolce 2-1. Iako su igrači Bernda Schustera danas povezivani sa homoseksualizmom (Guti), poveli su pogotkom Raula nakon asistencije Gutija na otvaranju utakmice. Domaćini su izjednačili golom Pizarra u 24. minuti nakon akcije Tottija i Mancinija. U nastavku su gosti imali više od igre, ali u jednoj od akcija slabo je reagirala obrana kraljevskog kluba i Mancini je na sjajno proigravanje De Rossija iza obrane gostiju prevario Ikera Casillasa i pospremio loptu u mrežu za slavlje domaćina i preokret na Olimpijskom stadionu i povoljan rezultat pred uzvrat na Santiago Bernabeu. Susret je ponovno obilježilo nasilje u glavnom gradu Italije. Navijač Real Madrida je hospitaliziran zbog uboda nožem u leđa kada je na trgu došlo do fizičkog obračuna navijača obje momčadi.Schalke Ivana Rakitića ugostio je Porto. Nijemci su prvi puta nastupili u drugom krugu Lige prvaka te su slavili 1-0, a hrvatski reprezentativac odigrao je solidnu utakmicu. Rakitić je igrao do 76. minute kada je je trener zamijenio Grossmuelerom. Slomkina momčad odlučila je susret na samom početku kada je Kevin Kuranyi u 4. mHeltona sa 12 metara. Gosti su tada preuzeli inicijativu i pucali sa svih strana po golu Neuera, ali je vratar sačuvao mrežu i Nijemci imaju prednost pred uzvrat u Portugal.

Chelsea ponovno zakazao
Na Georgios Karaiskakis stadionu u snijegom prekrivenoj Ateni Olympiacos je odigrao neriješeno sa Chelseajem. Grci su na teškom i tvrdom terenu te na netipičnoj temperaturi od 3 stupnja Celzija zaustavili Engleze. Iako su igrači Avrama Granta imali više prilika mreže su ostale netaknute tako da grčki predstavnik i autsajder pred ovo natjecanje ima priliku nadati se pogotku na Stamford Bridgeu za dva tjedna. Olympiacos je ostvario zadano čemu su se nadali prije početka susreta, a to je da ne prime pogodak kod kuće.
Uzvrati se igraju 5. ožujka osim susreta Inter – Liverpool koji će se igrati 11. marta.