Kup UEFA : Zenit u odličnom finalu nadigrao Glasgow Rangers (VIDEO)

15 Maja
10:49 2008

Golovima Denisova i Zyrianova Zenit je savladao Glasgow Rangers 2:0 te je potpuno zasluženo osvojio Kup Uefa. Inače navijči Zenita i Rangersa su doista napravili spektakularnu atmosferu a nogometaši su na terenu prikazali igru dostojnu finala. Prvu priliku ima Zenit ali udarac Arshavina završava u vanjskom dijelu mreže. Na drugoj strani Darcheville ubacuje ali obrana Zenita u zadnji trenutak otklanja opasnost. Rangers je igrao sa samo jednim napadačem i uglavnom se opredijelio za čuvanje svog gola dok je Zenit igrom pokušavao doći do gola.U nastavku prvi prijeti Rangers preko Darchevilla no Malafeev je odlično intervenirao. Zenit uzvraća preko svog najboljeg igrača Arshavina koji šutira prema praznoj mreži ali Papac je na gol crti spriječio siguran pogodak. Trenutak odluke zbio se u 72. minuti kada je Arshavin sjajno uposlio Denisova koji izlazi sam ispred Alexandera te rutinski pogađa mrežu za vodstvo Zenita 1:0.Nedugo zatim Zyrianov je mogao riješiti sve dileme, no njegov udarac iz neposredne blizine zaustavila je stativa. Walter Smith je susret završio s tri napadača a Novo je u posljednjim trenucima imao veliku priliku kada je iz neposredne blizine šutirao visoko preko prečke. Konačnih 2:0 postavio je Zyrianov u sudačkoj nadoknadi kada je samo ugurao loptu u gol nakon što ga je idealno uposlio Tekke. Zenit je bio bolja momčad od Rangersa te je sasvim zasluženo osvojio  trofej namijenjen pobjedniku Kupa Uefa. (Kliker.info-Sportin)