Kup UEFA : Minimalni poraz Zrinjskog i Širokog

15 Augusta
05:14 2008

Široki je kao domaæin na svojoj Pecari poražen od turskog Bešiktaša sa 2:1, dok je mostarski Zrinjski na gostovanju kod portugalske Brage izgubio rezultatom 1:0.Bešiktaš je poveo pogotkom Delgada u 19., a na 2:0 povisio je Nobre u 83. minuti. Strijelac jedinog pogotka za Široki bio je Dalibor Šiliæ u 92. minuti utakmice. Turci su tako veæ u prvoj utakmici stekli veliku prednost i izabranicima Ivana Kataliniæa biti će veoma teško u uzvratu koji je na rasporedu za četrnaest dana. Nogometaši Bešiktaša su dominirali èitavim tokom utakmice i teško je vjerovati da naš predstavnik u Turskoj može ostvariti pozitivan rezultat.Iz Zrinjskog su prije utakmice s Bragom govorili da bi bili prezadovoljni minimalnim porazom. Na kraju je tako i bilo, ali Mostarci mogu žaliti zbog dosta toga. Prije svega jedini pogodak na utakmici postignut je potpuno neregularno jer je Linz rukom izmakao loptu ispred vratara Zrinjskog i onda pogodio. Mogu Plemići žaliti i za nekoliko sjajnih prilika koje su imali, ali i pored poraza ostaje im nada da na svome stadionu mogu doći do pobjede i prolaska dalje. U večerašnjoj utakmici su pokazali da se mogu nositi s objektivno jaèom momèadi i samo im je nedostajalo malo sreće da se u Mostar vrate netaknute mreže. (Kliker.info-Sportin)