Grupa A : Sretni Česi iznenadili Švicarce, Portugal nadigrao Tursku

08 Juna
10:16 2008
Nakon impresivne ceremonije otvaranje Eura uslijedila manje impresivna utakmica u kojoj su domaćini Švicarci prikazali više, stvorili zrelije prilike, ali na kraju ostali kratkih rukava. Osim poraza loša vijest za domaćine predstavlja i ozljeda koljena najboljeg strijelca Alexandra Freia koji je nakon starta Zdeneka Grygere krajem prvog poluvremena bio primoran napustiti travnjak. U drugoj utakmici iymeđu Portugala i Turske smo vidjeli mnogo bolju utakmicu koja je završila sigurnom pobjedom Ronaldove ekipe..Prvi pogodak je postigao Pepe u 60. minuti, a drugi Meireles u posljednjoj. Portugalci su još čak triput zatresli vratnicu.  Inače, prije utakmice sve se vrtjelo  oko Christiana Ronalda, raspredalo se hoće li otići iz Manchester Uniteda u Real Madrid uz astronomsku svotu pa je u jednom trenutku u drugi plan pala i utakmica Portugal – Turska. Zbog toga su portugalski igrači sami  presjekli brojne kalkulacije izjavivši da se napokon prekine s temama koje nisu vezane uz utakmicu. Jučer su odigrali odličnu utakmicu.S druge, pak, strane, Turci su na čelu s iselektorom Terimom najavili ofenzivnu postavu, ali se u prvoj utakmici nije takvom pokazala.U nedjelju su na rasporedu mečevi u Grupi B. Sastaju se Austrija – Hrvatska, od 18:00 sati, te Njemačka – Poljska, od 20:45. (Kliker.info-agencije)